18 Nisan 2024

Alperen Şengün: “Bir An Önce NBA’e Gitmek İstiyorum”

Beşiktaş Icrypex takımında bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde sergilediği başarılı performansla dikkat çeken Alperen Şengün AA muhabirine verdiği demeçte bir an önce NBA’e gitmek istediğini dile getirdi.

Profesyonel bir basketbolcu olarak bu sezon önceliğinin Beşiktaş’ın başarısı olduğunun altını çizden Alperen, Anadolu Ajansı’na verdiği demeçte geleceği hakkında da açıklamalarda bulundu. Kimi otoritelerin bir iki yıl daha Avrupa’da kalıp pişmesi gerektiğini, bir kesiminse gelişimi için NBA’e gitmesinin en iyisi olacağının altını çizen milli basketbolcu, NBA’e gitme fikrine sıcak baktığını şu cümlelerle dile getirdi:

“Aslında NBA’de oyuncu gelişimine yönelik fırsatlar buraya göre çok daha iyi. Çalışma düzeni ve maç programı buna göre planlanıyor. Olabildiğince erken gidip orada oyunumu geliştirmek istiyorum. Ama profesyonel bir sporcu olarak şu anda önceliğim Beşiktaş. Bu konuya sezon sonunda bakacağım. Ne olacağını kestirmek şimdiden zor. NBA draftine girebilirim. Öte yandan kulübümde de kalabilirim.”

Mehmet Okur ile Çalışma Fırsatı Yakaladım

Eski milli basketbolcu ve NBA’de şampiyonluk yaşayan ilk Türk olan Mehmet Okur’un Hırvatistan ve İsveç maçları öncesi kendilerine destek olması hakkında konuşan Alperen Şengün şu ifadeleri kullandı:

“Mehmet Okur ile çalışma fırsatım oldu. Bu benim için çok değerli. Onunla iki yıldır konuşuyordum. Fakat tanışma fırsatım olmamıştı. Onunla milli takım kampında tanışma şansım oldu. Benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Beraber antrenman yaptık. Halen iletişim halindeyiz. Yazın daha çok çalışma fırsatımız olacak. NBA olmadan önce mutlaka onunla çalışmak ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.”

Sezon Başına Göre Çok Daha İyi Bir Takımız

Beşiktaş Icrypex ile sezona kötü başlamalarına rağmen son dönemde toparlandıklarını aktaran Alperen Şengün konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Sezona çok kötü başladık ve ilk 6 maçı kaybettik. Genç bir takım olduğumuz için başlarda tecrübe sorunu yaşadık. Fakat altı haftanın ardından iyi tepki verdik. Sezonu ilk dört içinde bitirmek istiyoruz. Play-offlarda gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Sezon başında kendimizi buralarda göreceğimizi düşünmüyorduk. En iyi ihtimalle play-off mücadelesinin içinde yer alırız diye düşünüyorduk. Tecrübesiz ve genç bir takım olmamıza rağmen birbirimize iyi adapte olduk. İlk altı maçı kaybettikten sonra yaşanılan antrenör değişikliği de bizi olumlu etkiledi. Şu anda sezon başına göre çok daha iyi bir ekibiz. Ahmet Kandemir’in gelişiyle daha disiplinli bir takım olduk.”

Kendisinin de Beşiktaş taraftarı olduğunu aktaran Alperen Şengün, NBA’e gitmeden önce mutlaka taraftarın önünde siyah beyazlı formayı giymek istediğini dile getirdi.