27 Mayıs 2024

Koç Kokoskov ve Guduric, Olympiakos Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundular

Turkish Airlines Euroleague 31. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Barış ve Dostluk Salonu’nda Olympiakos’a konuk olacak.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçu Igor Kokoskov açıklamalarda bulundu:

Olympiacos çok derin bir kadroya sahip. Birçok tecrübeli ve yetenekli oyunculara sahipler. ‘EuroLeague efsaneleri’ olarak adlandırabileceğimiz isimleri kadrolarında barındırıyorlar. Genç oyuncularının atletizm ve enerjisini, deneyimli oyuncularının tecrübesiyle birleştiriyorlar. Spanoulis, Sloukas ve ilk karşılaşmada bize karşı forma giyemeyen Printezis gibi isimlere büyük saygı duyuyoruz. Kosta Koufos da NBA deneyimine sahip. Olympiacos deplasmanının her zaman zorlu olduğunu biliyoruz. Özellikle son karşılaşmalarda herkesi yenebileceklerini gösterdiler. Çok fazla yeteneğe ve silaha sahipler, bu nedenle parkede en iyi basketbolumuzu ortaya koyabilmeliyiz. Birçok açıdan çok zorlu bir karşılaşma olacak, özellikle de mental olarak. Sabah 10.00’da idman yapmaya alışkın olduğumuz bir düzenden, gece 22.00’da maç yaptığımız bir düzene geçeceğiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Sırp skorer Marko Guduric ise şu ifadeleri kullandı:

Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Playoff’a kalabilmek için mücadele ediyoruz ve bu nedenle her karşılaşma final niteliğinde. Olympiacos her zaman için tehlikeli bir ekip. Çok önemli bir tarihe, büyük bir basketbol kültürüne ve çok tecrübeli isimlere sahipler. Nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Sert ve iyi bir maç oynamalıyız. Bunu başarabilirsek iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum.

Fenerbahçe Spor Kulübü