15 Nisan 2024

Koç Sekizkök, Kızıl Yıldız Yenilgisi Ardından Konuştu (Koç Ataman oyundan atıldı)

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes konuk olduğu Kızıl Yıldız’a 93-75’lik skorla yenilmişti.

Bitime 4.5 dakika kala 2. teknik faulünü alarak oyundan atılan koç Ataman’ın yerine maçın başantrenör olarak tamamlayan Anadolu Efes‘in yardımcı koçu Yakup Sekizkök şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle böyle bir basketbol ortamında taraftarlardan maç boyunca baş antrenörümüz Ergin Ataman’a yönelik hakaret içerikli sözler duyduğumuz için üzgünüm. Oyuna gelirsek rakibimiz maç boyunca sert ve fiziksel bir basketbol oynadı. Son çeyreğin başına kadar hücum ritmimiz iyiydi. O andan itibaren enerjimizi ve ritmimizi kaybettik. Sonrasında da savunma direncimiz düştü. Maçın sonunda da kolay bir galibiyet aldılar. İki oyun kurucumuz olmadan, oyun kurmak bizim için çok zor oldu. Maçın ilk 32-33 dakikası maçın içindeydik, sahadaki oyuncularımızın mücadelesinden memnunuz. Çift maç haftasındayız. İstanbul’a dönüp, biraz dinleneceğiz ve idman yapacağız. Cuma günü için hazır olacağız.

Anadolu Efes SK