17 Haziran 2024

Koç Mateo ve Tavares, Final Four Açılış Toplantısında Konuştu

Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four heyecanı yarın (24 Mayıs) yaşanacakken organizasyon öncesinde basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında son şampiyon Real Madrid‘de koç Chus Mateo ve tecrübeli oyuncu Walter Tavares konuştu.

Koç Mateo şu açıklamaları yaptı:

Bir kez daha Final Four’da bulunmaktan büyük mutluluk, memnuniyet duyuyoruz. Favori olmak ya da olmamak… Biz bunu hiçbir anda konuşmuyoruz. Burada bizim için önemli olan nasıl kazanacağımızı en iyi şekilde anlamak, rakiplerimize saygı göstermek. Cuma günü müthiş bir maç oynayacağız. Bir şampiyonun kalbi ortaya konacak. Olympiakos’a büyük saygı duyuyoruz. Öncelikle bu engeli aşmamız lazım. Müthiş bir rakibe karşı olağanüstü bir maç oynayacağız. Şu anda tek düşündüğümüz bu.

Eurohoops

Yıldız uzun Tavares ise şunları dedi:

Bizim takımımızla ilgili en önemli şeylerden biri tecrübe. Bu deneyime sahip olmak çok önemli. Zorlu anların üstesinden gelmek için de bu tecrübeye ihtiyacınız var. Kazanabilmek için de elimizden geleni yapıyor olacağız. Bunun için buradayız. Bizim için bir kez daha şampiyon olabilmek ve kupayı kaldırabilmek için büyük bir fırsat var.

Eurohoops