22 Mayıs 2024

Koç Jasikevicius ve Noua, Asvel Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Fransa’da LDLC Asvel Villeurbanne ile karşılaşacak.

Karşılaşma öncesi Fenerbahçe Beko‘nun Litvanyalı koçu Sarunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu:

Asvel deplasmanları her zaman zorlu olmuştur. Savunma açısından son dönemde daha iyi bir performans ortaya koyuyorlar. Çok fiziksel bir takımları var ve çok iyi bir performans sergiliyorlar. EuroLeague’de oynadıkları son beş maçın üçünü kazandılar ve ev sahibi avantajlarıyla birlikte çok fiziksel ve zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor. Ayrıca, dört numara pozisyonunda şutu olan iki oyuncuyla birlikte oynayarak, geçmişe göre oyun tarzlarını bir parça değiştirdiler ve bunun oyunlarına etkisini anlamamız gerekiyor.

Fenerbahçe SK

Fransız forvet Amine Noua ise şu ifadeleri kullandı:

Büyüdüğüm ve basketbola başladığım yere geri dönmek gerçekten harika olacak. Eski takımım Asvel’e karşı benim için özel bir karşılaşmaya çıkacağım. Fenerbahçe gibi büyük bir takımla yetiştiğim yere geri döndüğüm için gerçekten çok mutluyum, bu benim için büyük bir onur. Takımım Fenerbahce Beko’nun buradan galibiyetle dönmesi için her şeyimi vereceğim. Önümüzde önemli bir maç var ve takım olarak doğru şekilde, kazanma modunda oynamamız gerekiyor.

Fenerbahçe SK