19 Haziran 2024
ULEB

Joventut Badalana ve TOFAŞ Mücadelesinde Son Dakika Gelişmesi

ULEB Avrupa Kupası Top 16 turunun 3. Hafta maçı olan Joventut Badalona ve TOFAŞ mücadelesinde hava koşulları planı değiştirdi.

ULEB Avrupa Kupası Top 16 turunda 3. Haftada yarın yapılması planlanan H Grubu maçının salonunun olumsuz hava koşulları sebebiyle değiştirilmesi kararı alındı. Joventut Badalona ve TOFAŞ arasında gerçekleşecek mücadele için yapılacak değişim hakkında açıklama yaptı. Normal şartlarda Palau Olimpic De Badalona Salonu’nda yapıması planlanan mücadele, olumsuz hava koşullarının etkisi altında kaldı. Bu sebeple maçın yapılacağı yer İspanya’nın Barcelona şehrinde yer alan Palau Blaugra Salonu’nda yapılması kararlaştırıldı.

Saatte 50 Kilometre Hızda Rüzgar

TOFAŞ tarafından yapılan açıklamada yağmurun çok olduğu ve rüzgarın saatte 50 kilometre hızla şiddetli bir şekilde hayatı olumsuz etkilemesi, ve bu olumsuz hava koşulu sebebiyle de Palau Olimpic de Badalona Salonu’nun çatısının zarar görmesi sebebiyle mücadelenin salonunun ertelenmesinde etkili oldu. Oluşan hasarın maç saatine kadar tamir edilemeyeceği bilgisi edinildi.

Joventut Badalona ve TOFAŞ mücadelesi yarın 22:45’de başlayacak.