27 Mayıs 2024
GALATASARAY

Galatasaray BOTAŞ’ı 81-70 Mağlup Etti

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde 15. Haftanın son mücadelesinde BOTAŞ ile karşı karşıya geldi. Kıyasıya mücadele eden sarı kırmızılı ekip, rakibini 81-70 mağlup etmeyi başardı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 15. Haftasında Galatasaray ve BOTAŞ karşı karşıya geldi. Basketbolseverlerin kıyasıya bir mücadeleye şahit olduğu karşılaşmada, sarı kırmızılı ekip, BOTAŞ ekibini 81-70 üstünlükle mağlup etmeyi başardı.

Mücadelenin yönetimini hakem Turgut Işık, hakem Süleyman Dağder Dağlı ve hakem Tekin Özübir gerçekleştirdi. Ahmet Cömert Spor Salonu’nda karşı karşıya gelen iki ekip ise şu şekilde oldu:

Galatasaray: Işıl Alben, Sinem Aktaş, Tilbe Şenyürek, Hartley, Sude Yılmaz, Mısra Albayrak, Macaulay, Meltem Yıldızhan, Stankovic, Funda Nakkoşoğlu, Alperi Onar, İnci Güçlü

BOTAŞ: Melis Gülcan, Büşra Akbaş, Eldebrink, Bas, Abdi, Şenay Zeybek, Pelin Gülçelik, Holingsyorth

Efe Güven: “Tempomuzu artırdık”

Galibiyetin ardından açıklama yapan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Efe Güven, son 2 maçı kaybettikleri için güven sorunu yaşadıklarını fakat 2 maç boyunca yapılan hataların tekrarlanmaması için de çok çalışıldığını söyleyerek “Tempomuzu artırdık” dedi.