19 Temmuz 2024

Indiana Pacers Koçluk Görevi İçin Nate Bjorkgren ile Anlaştı

Indiana Pacers Nate McMillan’dan boşalan koçluk görevi için Toronto Raptors’da Nick Nurse’un asistanlığını yapan Nate Bjorkgren ile anlaştı. Kulüpten yapılan açıklamada anlaşmanın detayları belirtilmedi.

Nate Bjorkgren, 2018-2019 sezonunda Nick Nurse’un asistanı olarak NBA şampiyonluğu yaşamıştı. Kariyerinin son 2 sezonunda Toronto Raptors’da asistan koçluk yapan Nate Bjorkgren aynı zamanda Nick Nurse ile G-League’de de birlikte çalışmıştı.  Kariyerinde hem NBA hem de G-League şampiyonluğu yaşayan ilk asistan koç olan Nate Bjorkgren 2017 sezonunda Toronto Raptors’ın oyuncu izleme ekibinde çalışıyordu.

Indiana Pacers genel menajeri Kevin Pritchard konuyla ilgili yaptığı açıklamada uzun uğraşlar ve arayışlar sonucunda böyle bir karar verdiklerini dile getirdi. Pritchard yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Indiana Pacers olarak Nate Bjorkgren’i yeni koçumuz olarak açıklamaktan son derece mutlu ve heyecanlıyız. Uzun uğraşlar ve arayışlar sonucunda Bjorkgren’in bu görev için uygun kişi olduğuna karar verdik. Nate daha önce şampiyonluklar yaşamış, kazanma kültürüne sahip bir antrenör.”

NBA.com

Indiana Pacers 2020 NBA play-offlarında doğu konferansı ilk turunda Miami Heat’e 4-0 ile elenmişti. Nate McMillan yönetiminde geçirilen dört sezonda da play-off ilk turunu geçemeyen Pacers, son sezon da benzer bir durum yaşadıktan sonra deneyimli koçun görevine son vermişti.