20 Nisan 2024

Stephen Curry: “Giannis’in Bana NBA’deki En İyi Oyuncu Demesi ‘Beni Hiç Yumuşatmayacak”

Geçtiğimiz sezon Golden State Warriors ile dördüncü kez NBA şampiyonluğuna ulaşan ve finallerin en değerli oyuncusu seçilen Stephen Curry, medya gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

NBA’de 14. Sezonunu geçirmeye hazırlanan 34 yaşındaki yıldız gard, Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo’nun hakkında yaptığı iltifatlara yanıt verdi.

“Bu bir rol müydü bilmiyorum. Aynı şeyi şampiyonlar için de söylerdim. Geçtiğimiz sezon onun için aynı şeyleri söyledim. İltifat için teşekkür ederim ama bu beni yumuşatmayacak.”

Golden State Warriors ile on dördüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan Stephen Curry, yeni sezon öncesi beklentiler ve hedeflerden ise şu şekilde bahsetti:

“Geçtiğimiz sezondan farklı bir takımız. Daha önce oynadığımız şekilde oynamaya devam edeceğiz.  Herkes peşimizden geliyor. Bulunduğumuz pozisyonu benimsiyoruz.”

Stephen Curry, geçtiğimiz sezon Golden State Warriors ile dördüncü NBA şampiyonluğunu kazanırken, kariyerinde ilk finallerin MVP’si seçildi. Yıldız oyuncu final serisinde Boston Celtics karşısında takımını 4-2 ile NBA şampiyonluğuna taşırken 31.2 sayı, 6.0 ribaunt ve 5.0 asist ortalamaları yakaladı.

34 yaşındaki yıldız, geçtiğimiz günlerde ESPN tarafından yayınlanan NBA’in en iyi 100 oyuncusu listesinde Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokic, Luka Doncic ve Joel Embiid’in arkasından beşinci sırada yer aldı.