20 Nisan 2024

İDDİA: Cleveland Cavaliers Jae Crowder’ı Kadrosuna Katmak İstiyor

Yaz döneminde kadrosuna Donovan Mitchell’ı katarak 2022-23 sezonu için iddiasını ortaya koyan Cleveland Cavaliers, kanat rotasyonundaki açığı eski oyuncularından Jae Crowder ile kapatmak istiyor.

The Athletic’ten Joe Vardon’ın raporuna göre Cavaliers, 2017-18 sezonunda takımın formasını terleten deneyimli kanat oyuncuyla ilgilenen takımların başında.

Crowder, 2017-18 sezonunda Cleveland Cavaliers formasını 53 maçta terlettikten sonra çift yönlü kanat olarak hep kazanma alışkanlığı olan takımlarda oynadı ve gerek Miami Heat gerekse son iki sezon Phoenix Suns’da 2019-20 ve 2020-21 sezonlarında NBA finallerinde boy gösterdi.

32 yaşındaki kanat oyuncusu son iki sezonu Phoenix Suns’da geçirdikten sonra sezon öncesi hazırlık kampı öncesi takımdan ayrılmak istediğini belirtmişti. Bu yüzden Suns’ın hazırlık kampı kadrosunda yer almayan Jae Crowder, bu sezon kontratının son senesine girecek.

Deneyimli kanat ile kanat açığı bulunan Miami Heat ve Memphis Grizzlies’ın da ilgilendiği gelen haberler arasında.

Cleveland Cavaliers, kanat rotasyonunda Caris Levert, Isaac Okoro, Cedi Osman ve Dean Wade gibi alternatiflere sahip. Darius Garland ve Donovan Mitchell’ın hücumda topa hükmetmesi beklendiği için topsuz oyunda verimi düşen Caris LeVert bu alternatifler içinde en tecrübeli isim olsa da ilk beş pozisyonu için en zayıf adaylardan biri. Isaac Okoro, Dean Wade ve Cedi Osman ise koç JB Bickerstaff’ın gözüne girebilmek için hazırlık kampında kıyasıya bir rekabetin içinde olacak.

Crowder bu pozisyonda tecrübe açığı bulunan Cleveland Cavaliers için sezon sonu hedeflerine yürümek adına mükemmel bir ekleme olabilir. 32 yaşındaki kanat geçen sezon Suns ile normal sezonda yayın gerisinden %40 isabetle 9.4 sayı ve 5.3 ribaunt ortalamaları yakalamıştı.