20 Haziran 2024
Hidayet Türkoğlu

Hidayet Türkoğlu’ndan Basketboldaki Duruma İlişkin Açıklama Geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, gündeme ilişkin son derece önemli açıklamalarda bulundu. Gelecek fikstüre ilişkin konuşan Türkoğlu, liglere ilişkin kararın Mayıs ayı başlangıcında yapılacağına da dikkat çekti.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte federasyonlardan açıklama yapılması beklenirken, spor kulüpleri ve sporcular da ciddi bir belirsizlik durumu ile savaş halinde.

Ne olacağına dair bir düşünceleri ya da fikirleri olmayan spor kulüpleri ve oyuncular, hazırlıklarına ise takım halinde devam edemiyorlar. Bu sebeple de bireysel olarak evlerinden çalışmalarını sürdürüyorlar.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu da gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomide Ciddi Sıkıntı Olacak

Karantina süreci ve seyahat durumu sebebiyle, tüm yazı kapatmış olacaklarını ifade eden Türkoğlu, yurt dışı uçuşlarının Mayıs sonuna ertelendiğini ekledi. Bertomeu’nun iki haftalık hazırlık sürecine de değinen Federasyon Başkanı, bunun çok iyimser olduğunu ve hazırlığın en az 3 hafta ve 1 ay aralığında olması gerektiğini vurguladı.

Liglere ilişkin kararı ise Mayıs ayı başında açıklayabileceklerini söyleyerek, söz konusu durumun ekonomisinin çok ciddi olacağını söyledi. Önemli etkilere de yaptığı açıklamada değinerek, uzun vadeli düşünen bir insan olduğuna dikkat çekti. Ayrıca bu süreçte gelecek yıllara göre plan yapılması gerektiğinin de ayrıca altını çizdi.