30 Mart 2023

Grizzlies Ja Morant’ın Gecesinde Houston Rockets Karşısında Son Çeyrekte Kazandı

NBA’de Memphis Grizzlies, deplasmanda Houston Rockets’ı yıldız oyuncusu Ja Morant’ın gecesinde 122-129 yenmeyi başardı. Milli oyuncumuz Alperen Şengün kenardan gelerek 27 dakika süre alırken 23 sayı ve 12 ribauntla double double yaptı.

Grizzlies cephesinde sezona oldukça formda başlayan Ja Morant, Rockets karşısında 49 sayı, 4 ribaunt, 8 asist ve 2 blokla maçın kahramanı oldu. Jaren Jackson Jr’ın yokluğunda ilk beş başlayan Santi Aldama galibiyete 8 sayı, 9 ribaunt ve 3 blokluk katkı verirken, John Konchar 17 sayı üretti.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

İkinci maçından da mağlubiyetle ayrılan Houston Rockets’ta ise Jalen Green geceyi 33 sayı ile tamamladı. Çaylak Jabari Smith ise hücumda ritim bulmakta zorlansa da 10 sayı ve 3 blokla oynadı. Kenardan gelen Alperen Şengün’in oyunda olduğu 27 dakikalık periyotta Rockets rakibine 13 sayılık fark atmayı başardı.

Houston Rockets maçın kırılma anlarında Grizzlies karşısında yayın gerisini savunmakta zorlandı. Maçın karar periyodunda Grizzlies rakibine 34-22 üstünlük sağlarken yayın gerisinden Tyus Jones’un bulduğu kritik isabetler ve Ja Morant’ın 9 sayısı maçın kazanılmasında belirleyici oldu. Alperen Şengün ise son periyotta faul çizgisinden 7 denemede sadece iki isabet bularak sorun yaşadı.