3 Ekim 2022

Goran Dragic: “Luka Doncic’i Liderimiz”

Sloven Milli Takımı’nın yıldızlarından ve son EuroBasket’in MVP’si Goran Dragic, önümüzdeki şampiyonada büyük ihtimalle son kez milli formayı giyecek.

37 yaşındaki yıldız gard, 2017 EuroBasket’te şampiyonluğa ulaşan Sloven takımına liderlik ediyordu. O zamanlar, Dragic’in yanında yaverlik görevi üstlenen Luka Doncic, şimdilerde saha içinde takıma liderlik ediyor.

Goran Dragic, Doncic’in yaşadığı değişim ve gelişimle ilgili ülkesinin medyasına açıklamalarda bulundu. Yıldız gard Doncic hakkında şöyle konuştu:

“Luka 2017’de ve bugün… Gece ve gündüz gibi. O zaman, kariyerine en üst düzeyde yeni başlıyordu. Bugün dünya basketbolunda adının ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Beş yıl önce ilk kez milli takımdaydı. Biz tanıttık. Şimdi o lider. Onu takip edeceğim. Ondan çok şey bekliyoruz. Avrupa Şampiyonası’nın en iyi oyuncularından biri olacağı kesin. Umarım sağlıklıdır.”

Sloven halkından çok büyük destek gördüklerinin altını çizen Dragic, Avrupa Şampiyonası’nda ellerinden gelenin en iyisini yapmak istediklerini şu şekilde açıkladı:

“İnsanlar bizi durdurur. Birlikte fotoğraf istiyorlar. Her şeyden önce bize Avrupa Şampiyonası’nda başarılar diliyorlar. Güçlü bir basketbol dokunuşu var. Görevimiz buna iyi hazırlanmak. Almanya’ya gidene kadar hâlâ epey zamanımız var.”

FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve EuroBasket 2022 hazırlıklarını sürdüren Slovenya yarın hazırlık maçında Sırbistan ile karşılaşacak.