26 Şubat 2024

Fenerbahçe Real’in Namağlup Serisini Bitirdi

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 2023-24 THY EuroLeague’de Real Madrid’in namağlup serisine son verdi.

Fenerbahçe Beko, THY Euroleague yeni sezonuna müthiş bir başlangıç yapan Real Madrid’i uzatmalar sonucunda mağlup ederek 4 maç aradan sonra galip geldi. 4 maçlık hasretin ardından gelen galibiyetin yanı sıra Real Madrid’in de müthiş sezon başlangıcı sona ermiş oldu. Dimitris Itoudis’in ekibi, Real karşısında maça kötü bir başlangıç yaptı. Facu Campazzo Fenerbahçe savunmasını 16 sayı atarak rahatça ekarte etti ve İspanyol ekibi ilk çeyreği 16-29 ile üstün tamamladı.

İlk çeyreğin sonunda Itoudis’in ekibi canlanmış bir şekilde ikinci periyoda başladı ve iyi savunma yaptı. Ev sahibi, momentumu geri kazanmayı başararak farkı iki sayıya kadar indirdi. Ancak son şampiyon çeyreğin sonunda hız kazanarak 7 sayılık üstünlükle soyunma odasına gitti. Temsilcimiz, ilk yarıda sadece 1 defa öne geçebildi.

Son çeyrekte müthiş bir heyecana sahne olan dakikalarda Scottie Wilbekin, müthiş bir üçlük bularak maçın bitimine 10 saniye kala skoru 87-87’ye getirdi ve mücadele uzatmalara gitti. Wilbekin ve Guduric ile uzatmalarda da oyundan kopmayan temsilcimiz, Llull’un etkili oyununa cevap verdi. Skoru 99-96’yken Guduric, iki serbest atışı isabete çevirerek farkı 1 sayıya indirdi. Son top hücumunda Real’in kendi sahasında başladığı oyunda maçın yıldızı Campazzo top kaybı yaptı ve Yam Madar, 0,6 saniye kala turnikesinde isabet buldu. Attığı sayı ile takımını 100-99 öne geçiren Madar, karşılaşmayı temsilcimize kazandırdı.

Fenerbahçe Beko, 2 Kasım’dan bu yana ilk defa galip gelirken Real Madrid’in de namağlup serisini sona erdirdi.

Itoudis, maç sonu yaptığı açıklamalarda “Bu galibiyet tamamen oyuncuların ve taraftarların galibiyeti. Hep birlikte kaldık, birçok oyuncuyu döndürmeye çalıştık. Birçok kez geriye düştük, 15, 11, 12, hep iki haneli sayılardan döndük ve asla pes etmedik. Seri mağlubiyetleri sona erdirdik. Oyuncuları sakatlıklardan geri döndürmek kolay değil, bu yüzden en büyük tebrik onlara ve taraftara gidiyor. Onlar inanmaya devam ettiler, takımı desteklemeye devam ettiler. Bu galibiyetin, yaptığımız işe daha fazla güven kazandıracağını düşünüyorum. Güvenimiz biraz düşmüştü ve geçerli sebeplerimiz vardı. Ama geri döndük, kazandık.” Dedi.