20 Nisan 2024

Fenerbahçe Beko’ya Nemanja Bjelica’dan İyi Haber

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren ve bugün Cevat Soydaş turnuvasının finalinde ezeli rakibi Galatasaray NEF ile karşılaşacak ING Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe Beko, Nemanja Bjelica’nın sağlık durumu hakkında bilgi paylaştı.

Bilindiği üzere, Bjelica sakatlığı yüzünden Sırbistan’ın EuroBasket kadrosundan çıkarılmıştı. Kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre, Sırp yıldızın takımla çalışmalara başladığı ve 2 ila 3 hafta içinde hazır duruma geleceği belirtildi.

34 yaşındaki Bjelica, EuroBasket 2022 hazırlıkları sırasında Karadağ ile oynanan hazırlık maçında baldırından  sakatlanmıştı.

Fenerbahçe ayrıca Tarik Biberovic , Tonye Jekiri , Marko Guduric , Nick Calathes ve baş antrenör Dimitris Itoudis hakkında da güncellemeler verdi . Hiçbiri Bursa’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takıma katılmayacak. Sarı lacivertliler Cevat Soydaş Turnuvası’nın ardından yeni sezon hazırlıklarına Yunan koç Dimitris Itoudis yönetiminde tam kadro olarak devam edecek.

Bu arada sakatlıkları süren Tarık Biberovic ve Tonye Jekiri’nin  rehabilitasyon süreci devam ediyor ve durumları ilerleyen günlerde değerlendirilecek.