29 Mart 2023

Fenerbahçe Beko’da Teknik Heyet ve Oyuncular Medya Gününde Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz sezonki başarısızlığın ardından bu yaz kadrosunda önemli değişime giden Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe Beko’da teknik heyet ve oyuncular düzenlenen medya gününde açıklamalarda bulundu.

Medya gününün basına açık olarak düzenlenen bölümünde genel menajer Derya Yannier, baş antrenör Dimitris Itoudis, kaptan Melih Mahmutoğlu ve Sırp yıldız Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon öncesi yenilenen kadrolarıyla en üst düzeyde rekabet etmeye hazır olduklarını kaydeden Derya Yannier, şunları dile getirdi:

“Medyayla bir araya gelmek bizim için her zaman keyif. Bizim açımızdan uzun ve yorucu bir yaz dönemini geride bıraktık. Geçen gün itibarıyla son hazırlık maçımızı da tamamladık ve çarşamba günü oynayacağımız ilk resmi maçımız Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakamızı bekler durumdayız. Daha sonra Basketbol Süper Ligi ve EuroLeague mücadeleleri başlayacak. Yaz dönemi sizler ve taraftarlar için çok keyifli geçiyor. Hele ki yeni baştan bir düzen kurulmaya çalışıldığında çok fazla hareket oluyor. Herkes için çok fazla konuşulacak konu oluyor ve her şey bireyler üzerinden tartışılıyor. Bizler içinse bu dönem zorlu bir inşa etme süreci. Artık bugünden sonra da bireylerin değil; takımın, bir bütünün konuşulması gereken bir döneme giriyoruz. Bizim açımızdan da o dönem geride kaldı.”

“Meydan Okumaya Hazırız”

“Farklı farklı bireyler, hem yeni bir koç hem yeni takım arkadaşları aramıza katıldı. Biz oluşturduğumuz hem takımdan hem de oyuncu ve koç kadrosundan son derece memnunuz ve hepsinin sonuna kadar arkasındayız. Yeni bir sürece başlıyoruz. 3 senelik yeni bir süreç dedik hep buna. Bugünden itibaren komple takımın konuşulacağı, bizim kimyamızı bir araya getirmeye ve bu takım olgusunu büyütmeye çalışacağımız ve umuyorum da en kısa sürede bu kimyayı oluşturacağımız bir süreç başlangıcı olacak. Kolay olmayacaktır. Yeni bir takım bir araya geldiğinde bu süreç her zaman zor oluyor. Koç da milli takımdaki görevinden dolayı aramıza geç katıldı ama biz hazırız ve bu meydan okumayı hep beraber takım olarak göğüslemeye çalışacağız.”

Yunan baş antrenör Dimitris Itoudis ise basın buluşmasında şunları dile getirdi:

“Bizim için desteğiniz çok önemli. Beklentilerim mevcut oyuncularla -Melih olsun, Guduric olsun, aynı şekilde Derya ve Defne gibi eskilerle- yenilere nerede olduklarını fark ettirmek en önemli görevlerimizden. Daha sonra kimyayı oluşturmamız gerekiyor ki bu çok kolay bir şey değil. Kulübün tarihine inanılmaz katkıda bulunan ve ışıltısını sağlayan çok önemli isimler gitti. Kulübümüz yöneticilerle birlikte Sertaç Bey olsun, Maurizio Gherardini olsun, Derya olsun ve sponsorumuzun desteğiyle gerçekten ciddi mücadele edecek bir takım kurmamıza yardımcı oldu ve böyle bir takım kurduğumuza inanıyorum.”

“Taraftarı Gururlandırmak İçin Her Şeyi Yapacağız”

“Hem istekli hem genç oyuncu motivasyonuyla hem de 30 milyon taraftarın önünde çok büyük bir mücadele verdiklerini fark edecek oyunculardan oluşuyor takımımız. Çok büyük sözler vermek istemiyorum. En büyük vermek istediğim söz, bize güvenen ve yanımızda olan taraftarlara onları gururlandırmak için her şeyi yapacağımız. Sadece iyi günlerde değil, kötü günlerde de onların sevgisini ve güvenini hak etmemiz gerekiyor. O yüzden de çok çalışmamız gerekiyor. Gerçek bir takım olmak için çok çalışmak gerekiyor. Hep yeni bir başlangıçtan, yeni bir kültür oluşumundan bahsediyorum. Lütfen bunu yanlış anlamayın. Kesinlikle kulübün tarihine ve başarılarına saygısızlığım yok. İnanılmaz şeyler başarmış bir kulüp Fenerbahçe Spor Kulübü. Sadece yeni bir dönem olduğu için hep bu sözü ediyorum. O yüzden çok büyük motivasyonum var. Çok heyecanlı ve inanılmaz hırslıyım. Bunları yapmak için tankım sonuna kadar dolu.”

Yeni kurulan bir takım olduklarını dile getiren kaptan Melih Mahmutoğlu ise medya mensuplarını şu açıklamaları yaptı:

“Yeni bir takımız; yeni oyuncularımız var, koçumuz yeni. Heyecanlıyız. İnşallah öncelikle sağlıklı ve sakatlıksız bir sezon olur. Fenerbahçe her zaman kupaları hedefler. Biz de aynı şekilde yola çıkıyoruz. Yeni olduğumuz için biraz zamana ihtiyacımız olacaktır ama herkes inancıyla gelmiş durumda. Hazırlık maçlarımızı bitirdik. Önümüzde çok önemli ve değerli bir maç var; Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı. Sezona kupayla başlamak takım için her zaman önemlidir. Uzun bir sezon, zorlu maçlar bizi bekliyor. Savaşmaya hazırız. Adım adım devam edip güzel bir sezon bizim olur.”

Takımın Sırp yıldızı Marko Guduric ise basın toplantısında şunları dile getirdi:

“Melih ben ve birkaç oyuncu dışında çok fazla yeni arkadaşlarımız var. Onlara Fenerbahçe’de olmanın ne anlama geldiğini öğretmemiz gerekiyor. Her maçta mücadele etmek ve savaşmamız gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Sağlıklı bir sezon diliyorum. Sezon sonundaki hedeflerimiz için gün gün çalışıp adım adım inşa ediyoruz.”

Fenerbahçe spor kulübü