19 Temmuz 2024
Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Deplasmanda ALBA Berlin İle Mücadele Verecek

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 22. Hafta heyecanı hız kesmeden devam ediyor. Yarın karşı karşıya gelecek ekipler ise Fenerbahçe Beko ve ALBA Berlin olacak.

THY Avrupa Ligi mücadelesinde 22. Hafta yaşanıyor. Yarın gerçekleşecek kıyasıya mücadelenin tarafları ise temsilcimiz Fenerbahçe Beko ve Almanya’nın temsilcisi ALBA Berlin olacak.

Sarı lacivertli ekibin deplasmana gideceği maçın heyecanı ise şimdiden başladı. Haftanın önemli mücadeleleri arasında yer alan maçın saati 21:30 olarak belirlendi. Yeri ise Mercedes-Benz Arena olacak.

Fenerbahçe Beko Lig’de 9. Sırada Yer Alıyor

ALBA Berlin ekibinin konuk olarak ağırlayacağı sarı lacivertli ekibin, Avrupa Ligi’nin başından bu yana toplamda 9 galibiyeti ve 12 mağlubiyeti bulunuyor. Averajı ile ligde 9. Sırada yer alan temsilcimizin rakibinin ise lig boyunca toplamda 7 galibiyeti ve 14 mağlubiyeti söz konusu. Alman temsilcisi de ligde 16. Sırada yer alan ekip olarak mücadele verecek.

Bugüne kadar ki THY Avrupa Ligi’nde toplam 328 kez mücadele vermiş sarı lacivertli ekip, bu maçların 193’ünde parkeden galip olarak, 135’inde ise mağlup olarak ayrılmıştı.

Takımımızın Avrupa kupaları sürecinde ise yarın ki mücadele 531. Sırada yer alacak. Kanaryalar şimdiye kadar ki Avrupa arenası mücadelelerinde ise 530 kez maça çıkmış ve 304 galibiyet ile 226 yenilgi ile dönmüştü.