17 Haziran 2024

Facundo Campazzo Avrupa’ya Olası Dönüşü Hakkında Konuştu

İki sezon önce Real Madrid’den ayrılarak NBA takımlarından Denver Nuggets’a giden ve bu yaz serbest oyuncu olacak Arjantinli milli gard Facundo Campazzo, ülkesinin basınına geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Arjantinli yıldız, NBA’de geçirdiği son sezonda Denver Nuggets’ta çaylak Bones Hyland’ın yaptığı çıkıştan sonra gözden düştü. Arjantin basınına verdiği demeçte yıldız oyuncu NBA’e gidişi ve Avrupa’ya olası dönüşü hakkında şunları kaydetti:

“Paraya hiç kapılmadım, her şey mutluluğum içindi, bir hayali gerçekleştirmek içindi. Real Madrid’den Amerika’ya taşındığımda olduğu gibi bu benim hayalimdi ama birçok şeyi analiz etmem gerekiyordu. Bunların başında kuşkusuz ailem var.”

“Tüm olasılıkları düşünmeye çalıştım. NBA’de kalmanın ya da Avrupa’ya dönmenin aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Basketbol dışında, ailem Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hayata çok iyi adapte oldu. Eğer onlar iyilerse, bu beni çok sakinleştiriyor.”

Bu yaz döneminde takımıyla olan sözleşmesi sona erecek Campazzo için Denver Nuggets 4 milyon dolar gibi bir uzatma teklif etme hakkına sahip. Fakat yıldız oyun kurucu 2021-22 sezonunda gözden iyice düştü.

“Geleceğimle İlgili En İyi Kararı Vereceğim”

“Elimde ne olacağını bilmiyorum ama ne olmayacağını biliyorum. Bir takım bana gelip oyun kurucu sensin veya İkinci üniteye sahip olacaksın diyemeyecek. Belki de önceki yıllarda rotasyonda yer almam gerektiğinde aynı şey oldu. Ama bu hoşuma gidiyor, beni uyanık tutuyor ve uykuya dalamıyor. Geleceğimle ilgili en iyi kararı vereceğim.”

Bu yaz Arjantin milli takımıyla 2023 FIBA Dünya Kupası Elemlerinde mücadele edecek yıldız gard, bu durumun stresli transfer sürecinde kendisini rahatlattığını şöyle ifade etti:

“Bu anlamda, evet, çok yardımcı oluyor. Evimde olsaydım çok daha endişeli olurdum. Ama garip bir şekilde kendimi sakin, rahatlamış buluyorum. Ayrıca, elimde olanı zaten yaptım. En azından acı verici olmaz, hiçbir kapıyı kapatmıyorum. Şahsen, NBA’de kalmaya takıntılı olmak benim için saflık olur. Belki teklif bile almadım. Real Madrid benim için her zaman ikinci evim oldu ama beklemek zorundayım. Gerçek şu ki başka seçeneğim yok.”

Basketnews