18 Ağustos 2022

İDDİA: Sarunas Jasikevicius Barcelona’nın Sözleşme Uzatma Teklifini Reddetti

İspanya Liga Endesa ve Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonu lider tamamlayan ancak iki kupada da şampiyonluğa ulaşamayan Barcelona, geçtiğimiz günlerde baş antrenör Sarunas Jasikevicius ile yola devam edeceğini açıklamıştı.

Litvanyalı teknik adam, Mundo Deportivo’nun haberine göre, Katalan kulübünden gelen sözleşme uzatma teklifini reddetti. Jasikevicius’un sözleşmesi 2023 yazında sona erecek ve Barcelona iddiaya göre Litvanyalı çalıştırıcıyla uzun soluklu bir uzatma hedefliyordu. Fakat Saras’a şu anda kazandığından daha düşük bir ücret önerildi.

Jasikeviciuc 2020 yazında Zalgiris Kaunas’tan ayrılarak Palau’ya geldi. İlk sezonunda Turkish Airlines EuroLegaue’i finalde kaybetmesine karşın Liga Endesa ve Kral Kupası’nda takımı şampiyonluğa taşımayı başardı. Onun yönetiminde geçen iki sezonda Barcelona iki yıl üst üste final four yaparak 2014 yılından bu yana ilk kez bu düzeyde temsil edildi.

Bu sezonda Jasikevicius yönetiminde Katalan devi Kral Kupası’nı kazansa da Liga Endesa ve Turkish Airlines EuroLeague’de ezeli rakibi Real Madrid’e elendi.

Sezonun böyle bitmesi Jasikevicius’un bazı eleştirilere maruz kalmasına yol açsa da kulübün genel menajeri Juan Carlos Navarro daha önce basına verdiği demeçlerde Litvanyalı koça güvendiklerini ve yola devam etme arzularını dile getirmişti.