20 Nisan 2024

Ergin Ataman ve Alex Mumbru Anadolu Efes Valencia Maçının Ardından Açıklamalarda Bulundu

Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında evinde Valencia Basket’e 91-92 yenilen Anadolu Efes’de baş antrenör Ergin Ataman karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Valencia Anadolu Efes karşısında yayın gerisinden 16 isabet bularak kulüp EuroLeague rekoru kırmayı başardı. Bu sezon Rus kulüplerinin turnuvadan ihraç edilmesinin ardından EuroLeague’e özel davetiyeyle katılan İspanyol kulübü üçüncü maçında son iki sezonun şampiyonu karşısında ilk galibiyetini almış oldu.

Valencia karşısında takım olarak çok kötü bir savunma performansı sergilediklerinin altını çizen Ataman, son toptaki tartışmalı pozisyonla ilgili hakemlerin kararının doğru olduğunu belirtti.

“Maçın son bölümünden, son pozisyonlardan başlamak istiyorum. Belki de hakemlere durumlar hakkında çok şikayet ediyoruz, ama şimdi televizyonda izledim ve haklılardı. O yüzden yaptık. Hakemlerin bazı çağrıları yüzünden maç kaybetmeyin. Soyunma odasında oyuncularla konuştum ve gerçek şu ki bütün maç boyunca korkunç savunma yaptık. 16 üçlük attılar, Chris Jones ile birçok turnike buldular ve maçı kazanmayı hak ettiler. Oyunun gerçeği bu.”

Anadolu Efes karşısında bitime beş saniye kala Chris Jones’un faul çizgisinden bulduğu isabetlerle maçı kazanan Valencia cephesindeyse baş antrenör Alex Mumbru şunları dile getirdi:

“Bizim için çok zor bir maçtı, oyuna iyi başlamadık ama oyunda kaldık ve üç sayılık yüzdelerimizle ve isabetliliğimizle yükseldik. Bu bize oyunda kalma şansı verdi. Üçüncü çeyrekte hala oyunun içindeydik ve her şeyi düzgün yapıyorduk, buraya geldiğinizde zor bir maç olacağını biliyorsunuz. Galibiyet aldım. Burada kazanmak istiyorsanız iyi yüzdelerle şut atmanız gerekiyor çünkü hücum etmek çok zor çünkü Efes büyük bir takım çünkü bu gece herkes bir adım öne çıktı, her oyuncum gol attı ve öyle oldu. iyi bir takım kazanır.”

EuroLeague.net