25 Mart 2023

Dzanan Musa: “Luka Doncic ile Çok Yakın Arkadaşız”

Dzanan Musa, 2020-21 sezonunun ortasında NBA’den ayrılarak Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Anadolu Efes ile sözleşme imzalamıştı. Lacivert beyazlı kulüpte geçirdiği yarım sezonda hem beklenenden az şans bulan hem de beklentileri karşılayamayan Boşnak gard, 2021 yazında Liga Endesa ekiplerinden Breogan ile sözleşme imzaladı.

Breogan formasıyla geçen sezon İspanya Ligi’nde parlayan ve normal sezonun en değerli oyuncusu seçilen 23 yaşındaki Dzanan Musa, EuroBasket öncesi Avrupa’nın dev kulüplerinden Real Madrid ile sözleşme imzaladı.

Bosna Hersekli gard, İspanyol radyosuna verdiği demeçte, Real Madrid’e gelişinden Los Blancos’taki hedeflerine ve Luka Doncic ile dostluğuna kadar birçok konuya değindi.

Real Madrid’e transferiyle ilgili konuşan Musa, şunları dile getirdi:

“Bu riskli bir karardı ama ben ve menajerim Misko Raznatovic büyük adımı attık. Daha önce bana ‘Breogan gibi küçük bir kulübe git, kim olduğunu göster, o zaman büyük teklif gelecek. Ve tam olarak öyle oldu. Şimdi, daha olgunum. Aklımdaki tek şey Real ve unvanlar kazanmak için savaşmak.”

Real Madrid ile sezona hızlı bir giriş yapan Dzanan Musa, İspanya Süper Kupası finalinde Barcelona karşısında takımının uzatma sonunda maçı kazanıp şampiyonluğa ulaşmasında önemli rol oynadı.

Yıldız gard, Bosna Hersek Milli Takımı ile başarılı bir EuroBasket geçirmesine karşın takımının gruptan çıkmasını sağlayamadı. Grubu iki galibiyet ve averajla beşinci sırada tamamlayan Bosna Hersek Avrupa Şampiyonası’na ilk turda veda ederken, Boşnak yıldız, Luka Doncic ile olan yakın ilişkisinden şöyle bahsetti:

“Luka kardeşim gibidir. Biz çok iyi arkadaşız ve iletişim halindeyiz. EuroBasket maçından önce Real Madrid hakkında çok konuştuk. Sadece takım hakkında değil, şehirdeki restoranlar ve orada yapabileceğim diğer şeyler hakkında. Yine de onlardan bahsetmek istemiyorum. Dostluğumuz uzun yıllar önce başladı. O dünyanın en iyi oyuncularından biri ve ona gelecek için en iyisini diliyorum.”

basketnews