30 Mart 2023

Draymond Green, Kontratında Yer Alan Oyuncu Opsiyonunu Kullanmaya Yakın

Golden State Warriors ile 11. Sezonunu geçirmeye hazırlanan Draymond Green, önümüzdeki yaz sözleşmesinde yer alan oyuncu opsiyonunu kullanmaya yakın.

Warriors ile geçirdiği 10 sezonda 4 NBA şampiyonluğu kazanan ve yılın savunmacısı ödülünün sahibi olan Draymond Green, ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, gelecek yaz sözleşmesinde yer alan 27.6 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanacak.

Bilindiği üzere Green, hazırlık kampında antrenman sırasında takımın genç yıldızı Jordan Poole ile yaşadığı tartışma sonrası yıldız garda yumruk atmıştı. Bu davranışı yüzünden takımdan bir hafta uzaklaştırılan yıldız isme Golden State Warriors tarafından herhangi ceza verilmeyeceği belirtilmişti.

Yumruk olayının ardından Green’in önümüzdeki yaz takımdan ayrılacağına dair birçok spekülasyon yazılsa da kıdemli NBA muhabiri Adrian Wojnarowski’ye göre durum böyle değil.

Katıldığı NBA on ESPN programında durumu değerlendiren Wojnarowski Green’in yaşanan nahoş olaydan sonra önümüzdeki yaz büyük ihtimalle sözleşmesindeki 27.5 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanacağını dile getirdi.

Golden State Warriors geçtiğimiz günlerde gelecek yaz sözleşmeleri sona erecek Jordan Poole ve Andrew Wiggins ile dörder yıllık kontrat yenilemişti.