16 Nisan 2024

Atlanta Hawks De’Andre Hunter ile Kontrat Uzattı

2020-21 sezonunda konferans finallerine yükseldikten sonra geçtiğimiz sezon play-off ilk turunda Miami Heat’e 4-1 elenen Atlanta Hawks, başarılı kanat oyuncusu De’Andre Hunter ile kontrat yeniledi.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Atlanta Hawks, 24 yaşındaki çift yönlü kanat ile 4 yıl 95 milyon dolar karşılığında anlaştı.

24 yaşındaki Hunter, geçtiğimiz sezon Atlanta formasıyla 53 maçta 13.4 sayı ortalaması tutturdu ve 3 sayı aralığından %37.9 ile kariyerinin en verimli sezonunu geçirdi.

2019 NBA Draftı’nda 4. sıradan seçilen Hunter, bu draft sınıfından bu sezon uzatma imzalayan 11. oyuncu oldu.

Hunter lige katıldığı ilk sezonda lotarya seçimi olarak beklentilerin altında kalsa da ikinci sezonunda büyük gelişim göstererek ilk beşin değişilmez parçası olmuştu. Dört yıllık NBA kariyerinde sakatlıklardan çok çeken yıldız kanat oyuncusu yaz döneminde Hawks’a katılan Dejounte Murray ile birlikte Atlanta Hawks’ın perimetredeki en önemli savunma silahı olacak.

Çift yönlü kanat, Miami Heat karşısında geçtiğimiz sezon %56 sahadan şut ve %46 üçlük isabetiyle 21.2 sayı ortalamasıyla, Doğu Konferansı’nda ilk turda muazzam bir play-off serisi yaşamıştı.