29 Mart 2023

Klay Thompson Kontrat Uzatma Konusunda Endişelenmiyor

Golden State Warriors ile hali hazırda iki yıllık sözleşmesi bulunan Klay Thompson’un kulüpteki geleceği tartışma konusu. Görünüşe göre, sezon başlamadan Warriors’un iki yıldızı Jordan Poole ve Andrew Wiggins ile uzun soluklu sözleşmeler imzalaması bu tartışmaları daha da alevlendirmiş durumda.

Golden State Warriors’ın, Draymond Green, Stephen Curry, Klay Thomspon, Jordan Poole ve Andrew Wiggins’den oluşan çekirdeğini ilerleyen yıllarda koruması lükse vergilerinden ötürü imkansız. Poole ve Wiggins şimdiden uzun soluklu ve yüklü kontratların altına imza attılar. Bu durum Warriors’ı 2024 yazında kontratları bitecek Draymond Green ve Klay Thompson arasında bir tercih yapmaya itebilir.

Konuyla ilgili olarak NBA’in resmi sitesine açıklamalarda bulunan Klay Thompson yine de takımda kalacağından emin.

“Her gün olabileceğimin en iyisi olmak için yapmam gerekeni yapacağım. Harika bir oyuncu olacağım. Neler yapabileceğimi biliyorum. Bu yaz ya da gelecek yaz olsun, başka bir NBA sözleşmesi kazanmayı tamamen bekliyorum. Yeteneklerime tamamen güveniyorum. Bu arada uzatma konusunda endişelenmiyorum çünkü işimi yaparsam ve kendim olursam bunun olacağını biliyorum.”  

Klay Thompson 2019 NBA finallerinde dizinden yaşadığı sakatlığın ardından yaklaşık 2 buçuk sezon aranın ardından geçen şubat ayında parkelere döndü. Yıldız oyuncu geçtiğimiz sezon şampiyonluğa ulaşan Golden State Warriors ile NBA play-offlarında 22 maçta süre alırken yayın gerisinden %38 isabetle 19.0 sayı, 3.9 ribaunt ve 2.3 asist ve 1.1 top çalma ortalamaları yakalamıştı.