25 Mart 2023

Dimitris Priftis: “Bu Lig İçinde Saygı Gören Mücadeleci Bir Takım Olmamız Gerekiyor”

Önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde A grubunda mücadele edecek, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TOFAŞ, yeni sezon öncesi Mustafa Vehbi Koç Tesisleri’nde medya günü etkinliği düzenledi.

Etkinlikte açıklamalarda bulunan TOFAŞ baş antrenörü Dimitris Priftis yeni sezonda ülke basketboluna yeni yetenekler kazandırmak istediklerinin altını çizdi.

“Öncelikle TOFAŞ’a ve Bursa’ya beni kucakladığı için teşekkür ederim. Burada çalışmak benim için iyi bir fırsat ve çok heyecan verici. Sezon içerisinde en büyük beklentim sağlıklı ve az sakatlıkla geçen bir sezon geçirmek. Her geçen gün takımı geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun sonucunda hedefe varmak istiyoruz. Bu proje içerisinde yer alarak Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmak istiyoruz. Birlik halinde olan, iyi basketbol oynayan ve alabilecek en iyi sonucu alan bir takım olmayı arzuluyoruz. Daha fazlasını söyleyemiyorum çünkü ligi daha tanımıyorum.”

TOFAŞ’a transfer sürecinde genel menajer Tolga Öngören ile iletişim halinde olduğunu ve kulübün basketbol anlayışını beğendiğinin altını çizdi.

“Genel Menajerimiz Tolga Öngeren ile bir görüşme yaptım. Bana kulübün planını, vizyonunu, mentalitesini anlattı. Kulübün kültürü ve mentalitesi çok iyi. Çok özel bir mentaliteye sahip. Genç oyuncuları alt yapıdan çıkarmaktan gelen bir şey bu. Buraya gelerek hem kulübü hem de şehri gezme fırsatı buldum. Bu organizasyonun bir parçası olmak benim için kolay bir seçim oldu. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum.”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin oldukça rekabetçi olduğunu belirten Yunan koç, önümüzdeki sezon hedeflerinin üst sıralarda yer almak olduğunu şöyle aktardı:

“Burada bir aile atmosferi var. Bu çok önemli. Kişilik ve halk olarak birbirimize benziyoruz. Umarım bu birliktelik işe yarayacaktır. İstesek de istemesek de üstteki takımların finansal gücü çok yüksek. Elimizdeki bütçeyi kullanarak olabilecek en güzel takımı kurduk. Aynı zamanda bu lig içerisinde saygı gören ve mücadeleci bir takım olmamız gerekiyor. Bildiğim kadarıyla Türkiye Ligi çok güçlü ve mücadeleci. Takımlar önemli bütçelere ve oyunculara sahipler. Tabii ki sıralamanın üst tarafında olmak istiyoruz. Bunun için savaşacağız.”

Eurohoops