30 Mart 2023

Ricky Rubio Sahalara Dönüşü Hakkında Tarih Vermekten Kaçındı

Geçen sezon ortasında sol ön çapraz bağlarından sakatlanan ve takasla Indiana Pacers’e gönderilen Ricky Rubio, yaz döneminde serbest oyuncu olarak Cleveland Cavaliers’a geri dönmüştü.

31 yaşındaki  İspanyol gard, takımı Cleveland Cavaliers’in medya gününde açıklamalarda bulundu.

Rehabilitasyon sürecinin iyi gittiğinin altını çizen Ricky Rubio, yaz dönemini oldukça verimli geçirdiğini ve sahalara en iyi şekilde döneceğine inandığını belirtti.

“Bu yaz çok çalıştım, çok çalıştım. Önümüzdeki iki ya da üç haftanın nasıl geçtiğini görelim, takımla bazı kısımlar üzerinde çalışalım ve sonra zihnim ve vücudumun gerçekten oraya geri dönüp tekrar oynamak için nasıl bir araya geldiğini göreceğiz. Temas kısmı, nerede olduğumu görmek için en önemli kısım olacak. Zamanımı alacağım. Adım adım gideceğim. Bu süreçte herhangi bir aşamayı atlamayın çünkü bu süreçte olmak istediğim yere gelmek için çok çalışıyoruz.”

“Eğitim kampına hazır olmak istedim ama bunun imkansız olduğunu biliyordum. Antrenörler ve sağlık personelimle konuşuyorum 10-12 ay diyorlar ama uzun bir aralık. Her hafta değişiyor. Günün sonunda bir tarih koyarak, şahsen benim için buna ihtiyacım var. Ama bence buna ihtiyacım var. Ne zaman döneceğim konusunda bir tarih vermek iyi değil.”

Ricky Rubio, yaz döneminde serbest oyuncu olarak 3 yıl 18.4 milyon dolar karşılığında Cleveland Cavaliers’a katıldı. Geçen sezon Cavaliers, İspanyol oyuncu sakatlanana dek doğu konferansında play-off potasındaydı. Rubio, yaşadığı çapraz bağ sakatlığının ardından sahalara dönüş tarihi hakkında net bir bilgi vermese de rehabilitasyon sürecinin oldukça olumlu geçtiğini açıkladı.

“Tarih vermek istemiyorum. Ama bir şey var. Geri döndüğümde yüzde 120 olacağımdan eminim.”

basketnews