19 Temmuz 2024
Beşiktaş Sompo Sigorta

Dijon ve Beşiktaş Mücadelesi 88-47 Sona Erdi

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsilci ekibimiz olan Beşiktmağlup aş Sompo Sigorta, deplasman mücadelesinde rakibi JDA Dijon ekibine 88-47 skorla oldu.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsilci takımlarımızdan biri olan Beşiktaş Sompo Sigorta ekibi, deplasman mücadelesinde yenilgi aldı. Fransız ekip JDA Dijon ile parke üzerinde mücadele veren siyah beyazlı ekip, rakibine 88-47 skorla mağlup oldu.

Beşiktaş Sompo Sigorta Erkek Basketbol Takımı, FIBA Şampiyonlar Ligi’nde D Grubu’nun 14’üncü haftadaki son karşılaşmasında Fransa ekibi olan JDA Dijon ile karşı karşıya geldi. Deplasmanda mücadele veren ve temsilcimiz, konuk olduğu müsabakadan yenilgi ile döndü.

Mücadele, Fransa’da Dijon kentinde yer alan Jean-Michel Geoffroy Spor Sarayı’nda gerçekleşti. İlk çeyrekte 16-13 önde olan Fransız ekip, ilk yarıyı da 40-25’lik skorla açık ara önde kapattı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde de 20-2’lik skorla mücadeleyi kendine çeviren rakip, son çeyreğe de 60-27 skorla girmeyi başardı.

7. kez mağlubiyet yaşayan siyah beyazlı ekip, geçtiğimiz haftadaki mücadelesinde ise Neptunas ekibini mağlup eden siyah beyazlı ekip, gruptan çıkmayı da garantilemişti. Kara Kartal ekibinin Fransız rakibi ise grubu 9 galibiyet ile tamamlamayı başardı.