30 Mart 2023

Devin Booker; New Orleans Pelicans Karşısında Performansıyla NBA Tarihine Geçti

Phoenix Suns, NBA normal sezonda bu sabaha karşı evinde New Orleans Pelicans karşısında eksiklerine karşın 17 sayılık farktan gelerek yıldız ismi Devin Booker’ın 58 sayılık performansıyla 118-114 kazandı.

Pelicans karşısında 58 sayıyla bu sezonki en skorer oyununu sergileyen Devin Booker, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cameron Payne, Cam Johnson ve Deandre Ayton gibi önemli isimlerin yokluğunda aralık ayının başından beri düşüşte olan Phoenix Suns son iki maçında Clippers ve Pelicans’ı yenerek moral buldu.

Devin Booker, karşılaşmanın ardından şu ifadeleri kullandı:

“Böyle önemli bir maçta bu performansı sergilemem güzeldi. Geçtiğimiz hafta Pelicans’a iki maç kaybetmiştik. Bu galibiyetle onlara karşı sezon serisini eşitledik. Bu gece play-off için potansiyel rakiplerimizden birine karşı kazanmak önemliydi. Maç içine hep doğru oyunu oynamak gerekir. Ama bu gece kendimi çok formda hissettim ve el üstünden attığım şutların büyük bölümü isabetli oldu.”

Basketnews

26 yaşındaki Devin Booker, New Orleans Pelicans karşısında kaydettiği 58 sayıyla kariyerinde 12.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç altıncı oyuncu oldu. Daha önce bunu başaran isimler arasında LeBron James, Carmelo Anthony, Kevin Durant, Kobe Bryant ve Tracy McGrady gibi yıldızlar vardı.