25 Şubat 2024

Minnesota Timberwolves Kanat Rotasyonunu P.J. Dozier ile Güçlendirdi

Geçen sezon uzun bir aradan sonra play-off yapan Minnesota Timberwolves, yaz döneminde Utah Jazz le yaptığı takasla Rudy Gobert’i kadrosuna katarak dikkat çekmişti.

Bu takasta bench derinliğini önemli ölçüde kaybeden Timberwolves; kanat rotasyonunu P.J. Dozier ile güçlendirdi.

Dozier’nin sözleşme detayları açıklanmazken; geçtiğimiz sezon başında sakatlanarak sezonu kapatan kanat oyuncusunun garanti olmayan kontratla hazırlık kampında takımın ana rotasyonuna girmek için savaşması bekleniyor.

Savunmasıyla dikkat çeken Dozier, son yıllarda Denver için önemli bir yedek olarak ortaya çıktı ve 2019-21’den 97 maçta yer aldı. Bu karşılaşmalarda ortalama 19.0 dakika süre alırken, yayın gerisinden %32 isabetle 6.7 sayı ve 3.1 ribaunt üretti.

25 yaşındaki kanat oyuncusu, geçen sezon aralık ayında sakatlandıktan sonra Denver Nuggets’tan Boston Celtics’e takas olmuş; sezonu ise Orlando Magic’de noktalamıştı. Orlando Magic, Dozier’i kadrosuna kattıktan kısa bir süre sonra oyuncunun serbest bırakmıştı.

Bu yaz Minnesota Timberwolves’un basketbol operasyonlarının başına geçen eski Nuggetslı Tim Connelly’nin Dozier ile daha önce çalışmış olması, sakatlıktan dönse de 25 yaşındaki forvetin 15 kişilik rotasyona girmesini güçlendiren en önemli faktör.