26 Mayıs 2024

Deni Avdija: “Hangi Sıradan Seçildiğiniz Değil, Kariyerinizin Geldiği Nokta Önemli”

Deni Avdija‘nın 2020 NBA Draftinde ilk 5 içinde seçilebileceği öngörülürken, genç yıldız adayının asıl odak noktası seçileceği sıra değil. Geçtiğimiz günlerde zoom üzerinden verdiği röportajda Avdija hangi sıradan seçilmekten çok doğru takıma gitmenin önemine vurgu yaptı.

Genç yetenek verdiği röportajda NBA draftinde ilk 10 seçimden biri olmanın kesinlikle her oyuncu için bir hedef olduğunu belirtti. Seçmelerde potansiyelini ortaya çıkaracak doğru takıma gitmenin önemine vurgu yapan Avdija konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Benim için önemli olan seçileceğim sıradan ziyade doğru takımda olmak. Gelişmeme ve olabildiğim en iyi oyuncu olmama yardımcı olabilecek doğru organizasyonu bulmak. Çünkü günün sonunda, hangi sıradan seçildiğinize değil, kariyerinizin sonuna bakarsınız.”

Eurohoops

Golden State Warriors’un Radarında

Avdja, Golden State Warriors da dahil olmak üzere çok sayıda ekiple görüştü. Steve Kerr İsrailli forvetin hem oyununu hem de karakterini beğenirken, gördükleri karşısında hayranlığını dile getirdi. Deni Avidja NBA draftinde ikinci sıradan seçme hakkına sahip Golden State Warriors’un kendisini seçme ihtimaline ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Harika bir organizasyon, harika bir ekip ve benim için harika bir durum. Öte yandan nereye gittiğim gerçekten umurumda değil. Sadece beni seçecek ekibin potansiyelimi en üst düzeye çıkarması ve takımın bir parçası olacağım bir organizasyona gitmek istiyorum.”

Eurohoops

NBA draftinde ülkesi İsrail’i temsil etmekten dolayı onur duyduğunu belirten Deni Avdija konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Nereye giderseniz gidin ülkenizi temsil etmek her zaman bir onurdur. İsrail küçük bir ülke ve diğer yerler kadar çok oyuncu çıkarmıyoruz. Benim için nereye gidersem gideyim ülkemi temsil etmek önemli ve bunu yapmaktan gurur duyuyorum.”

Eurohoops

Deni Avdija potansiyeline tam olarak ulaşır mı bilinmez ama birçok draft sitesi İsrailli yıldız adayının 2020 NBA draftinde ilk beş sıra içinden seçilmesini bekliyor. İşte genç yıldız adayının performanslarından kesitler: