26 Mayıs 2024

Fenerbahçe Beko Barcelona Karşısında Varlık Gösteremedi

Turkish Airlines EuroLeague sekizinci hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko Barcelona ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Beko Nando De Colo’nun yokluğunda Barcelona karşısında 97-55’lik skorla EuroLeague arenasında kulüp tarihinin en farklı ikinci mağlubiyetini aldı.

Barcelona’da Kyle Kuric 8/7 üç sayılık isabetiyle 25 sayı üreterek maçın en skorer ismi olurken, Rolands Smith 17 dakikada 20 sayı bularak maçın kazanılmasında başrolü oynadı. Fenerbahçe Beko Maç genelinde 25 top kaybı yaparken Lorenzo Brown 10 sayıyla takımın çift haneli skor üreten tek ismi oldu.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYIN

Maça Nikola Mirotic ve Alex Abrines’in skorer oyunuyla başlayan Barcelona ilk beş dakikalık bölümü 14-9 önde geçti. Televizyon molasından sonra savunma dozajını arttıran Katalan temsilcisi Mirotic’in ilk periyotta bulduğu 12 sayıyla farkı çift hanelere taşıdı.

Top Kayıpları Can Yaktı

İkinci çeyrekte rakibin agresif savunması karşısında top kayıpları yapan Fenerbahçe Beko Nando De Colo’nun yokluğunda hücumda organize olmakta zorlandı. Barcelona kenardan gelen Rolands Smith’in 10 sayılık katkısıyla ikinci çeyreğin ilk beş dakikasında farkı 20 sayıya çıkardı. İlk yarı boyunca yayın gerisinden sadece %25 ile hücum eden Fenerbahçe Beko karşısında gerek ribauntlarda gerekse üç sayılık atışlarda yüksek yüzde yakalayan Barcelona devreyi 22 sayı farkla önde kapattı.

Üçüncü periyodun ilk dört buçuk dakikalık bölümünde Barcelona Corey Higgins’in ürettiği 7 sayıyla farkı 27 sayıya çıkardı. Bu bölümden sonra rotasyonu genişleten Fenerbahçe Beko karşısında Barcelona farkı daha da açtı ve son çeyreğe 31 sayı farkla önde girdi. Son periyotta Kyle Kuric’in yayın gerisinden bulduğu basketlerle farkı 44 sayıya kadar çıkaran Barcelona maçı da

Çeyrek Skorları

1. Çeyrek: 28-17

2. Çeyrek: 23-12 (51-29)

3. Çeyrek: 18-9 (69-38)

4. Çeyrek: 28-17 (97-55)