2 Mart 2024

Deandre Ayton: “Monty Williams İle Yedinci Maçtan Beri Konuşmadım”

Phoenix Suns’ın pivotu Deandre Ayton, Salı günü takımın sezon öncesi ilk antrenmanı öncesi basına açıklamalarda bulundu.

Yaz aylarında sınırlı serbest oyuncu olarak Indiana Pacers ile 4 yıl 133 milyon dolarlık anlaşma sağlayan ancak Suns’ın bu teklifi karşılamasının ardından takımda kalan 23 yaşındaki uzun, koç Monty Williams ile Dallas Mavericks’e karşı kaybedilen yedinci maçtan bu yana konuşmadığını belirtti.

“O maçtan beri onunla hiç konuşmadım. Ona anlatabileceğimden daha iyisini gösterebilirim. Hayat bu. Kimsenin rahatsız edici doğası, nasıl performans gösterdiğiniz ve masaya ne getirdiğiniz umurunda değil. Söylenenler zaten söylendi.”

Geçtiğimiz sezon Batı Konferansı yarı final serisinin yedinci maçında Phoenix Suns evinde Dallas Mavericks’e 123-90 yenilerek elenmişti. Karşılaşmanın ardından Suns’ın baş antrenörü Monty Williams, Deandre Ayton’ı eleştiren açıklamalarda bulunmuştu.

Yaz döneminde takımdan ayrılma fikrine sıcak bakan Ayton, buna karşın Suns’ın Indiana Pacers’in teklifini karşılamasının ardından önümüzdeki dört yıl Phoenix Suns’da oynayacak. Yıldız oyuncu konuyla ilgili yaklaşımını şöyle açıkladı:

“Bu satırlar arasında olduğumda adamım, çalışıyorum. Kendim için oynamadığımı biliyorum. Göğsümde bir organizasyon ve sırtımda temsil etmem gereken bir isim var, sadece çalışmak için buradayım.”

Konuyla ilgili olarak medya gününde açıklamalarda bulunan Phoenix Suns baş antrenörü Monty Williams ise şu ifadeleri kullandı:

“Bir süredir etrafta olduğum oyuncular arasında her zaman 1’e 1’lere ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. Bazı oyuncuların buna ihtiyacı var, bazılarının ise yok. Bunu sezon ilerledikçe belirleyeceğim. Kampta her zaman yaptığım gibi herkesle konuşacağım ve bu hiç sorun olmayacak. 7. maç için çok şey yapıldı ama dün gece takım olarak bunu ele aldık. Ayton, çok iyi bir oyuncu ve iyi bir adam. Bazı konularda kafa kafaya taktığınız zamanlar oluyor, ancak bu bir kişiyi bütün olarak tanımlamaz. Bazen, tüm gerçekleri bilmediğiniz zaman, bu şeylerin orantısız ve haklı olarak patladığını düşünüyorum.”