9 Aralık 2023

Danny Ainge: “Utah Jazz’ın Hak Ettiği Şampiyonluğu Kazanmak İçin Bir Planımız Var”

Utah Jazz, geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığının ardından yaz döneminde takımın iki yıldızı Rudy Gobert ve Donovan Mitchell’i takasla Minnesota Timberwolves ve Cleveland Cavaliers’a gönderdi.

İki isimle yolların ayrılmasının ardından, sezon başlamadan kadronun diğer önemli parçaları Bojan Bogdanovic, Mike Conley ve Jordan Clarkson’un da takas edilmesi bekleniyor.

Jazz CEO’su Danny Ainge, iki yıldızı Rudy Gobert ve Donovan Mitchell karşılığında aldığı draft haklarıyla yeniden yapılanma sürecinde Utah’ın alnının akıyla çıkacağına inanıyor. Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, deneyimli yönetici şu ifadeleri kullandı:

“Gerçekten rekabet edebilecek ve sürdürülebilir başarı sağlayabilecek bir ekip oluşturma fırsatımızı optimize etmek için kadromuzu değiştirmemiz gerektiği açıktı. Rudy ve şimdi Donovan’ı takas ederken, ilerlememizi sağlayan en iyi pozisyona kaliteli yetenek ve draft hakları alarak yeniden yapılanma yeteneğimizi en üst düzeye çıkarmaya çalıştık. Taraftarlarımızın hak ettiği şampiyonluk takımını bir araya getirmemize yardımcı olacak bir planımız var. Listemizi oluşturmak zaman alacak. Hepimiz önümüzdeki çalışmayı anlıyoruz ve vizyonumuza bağlıyız.”

Utah Jazz, son olarak Donovan Mitchell’i Cleveland Cavaliers’a gönderirken, all-star gard karşılığında Collin Sexton, Lauri Markkanen, Ochai Agbaji’yi kadrosuna katmıştı. Gobert karşılığında ise Minnesota Timberwolves’dan Patrick Beverly, Malik Beasley, Jarred Vanderbilt ve çaylak Walker Kessler eklemelerini yaptılar. Ardından Patrick Beverly’yi Lakers’e yollayıp karşılığında Talen Horton-Tucker ve Stanley Johnson’ı kadroya eklediler.

Konuyla ilgili konuşan takımın genel menajeri Justin Zanik, Ochai, Markkanen ve Sexton hakkında şunları dile getirdi:

“Ochai, Lauri ve Collin heyecan verici genç oyuncular ve onları kadromuza eklemekten heyecan duyuyoruz. Bunların Utah’ta inşa ettiğimiz Jazz kültürüne ve rekabetçi basketbol markasına uyduğuna inanıyoruz. Geleceğe doğru büyürken zeminin her iki ucunda da bize çok yönlülük ve atletizm veriyorlar. Hayranlarımızın onları tanımasını dört gözle bekliyoruz.”