14 Ağustos 2022

Chris Paul New Orleans Pelicans Karşısında Dibe Vurdu

NBA playoffların Phoenix Suns, dün gece deplasmanda New Orleans Pelicans’a 118-103 yenildi ve seride durum eşitlendi. Suns’un deneyimli all-star yıldızı Chris Paul, dördüncü maçta adeta kabusu yaşadı.

New Orleans Pelicans karşısında kazanılan iki maçta son çeyreklerde ortaya koyduğu muazzam oyunla takımına iki önemli galibiyet getiren yıldız, dördüncü maçta adeta duvara tosladı.

Maçta 11 asist yapan Chris Paul, saha içinden 2/8, yayın gerisinden ise 0/4 isabetle maçı 4 sayı ve 3 top kaybıyla tamamladı. Özellikle maçın son çeyreğinde Jose Alvarado ve Herbert Jones’un savunmasında zorlanan veteran gard play-off kariyerinde ilk kez bir maçı hiç faul çizgisine gelemeden ve üçlük isabeti bulamadan noktaladı.

Devin Booker gibi hem kendi skorunu yaratabilen hem de takım arkadaşlarına pozisyon hazırlayabilen bir yıldızın yokluğunda Phoenix Suns New Orleans Pelicans karşısında Deandre Ayton ve JaVale McGee’nin gayretleriyle ilk üç çeyrek oyunun içinde kalsa da son periyotta ev sahibi ekip baskılı savunması ve iştahıyla evindeki maçı kazanmayı başardı.

Serinin beşinci maçı salıyı Çarşambaya bağlayan gece Phoenix Suns’ın evinde oynanacak. Devin Booker’ın hamstring sakatlığı sebebiyle bu karşılaşmada da oynaması beklenmiyor.