16 Ağustos 2022

Anadolu Efes – Olimpia Milano İddaa Analizi 26.04.22

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisi üçüncü maçında temsilcimiz Anadolu Efes, salı akşamı 20:30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda Olimpia Milano’yu konuk edecek. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımı için toplam sayı barajını 72.5, bets10 ise 71.5 olarak belirlemiş.

Anadolu Efes, İtalya’da oynanan serinin ikinci maçında eksik rakibi karşısında fırsat tepti. Maç sonunda hücumda tıkanan lacivert beyazlılarda oyun tamamen Shane Larkin ve Vasillije Micic’in birebirlerine kaldı. Dördüncü çeyreğin son bölümünde eksik Milano karşısında 13-2’lik seri yiyen temsilcimiz maçı adeta hediye etti. Seri genelinde Adrien Moerman, Bryant Dunston ve Chris Singleton ile çember savunmasında çok iyi çıkaran Ergin Ataman’ın talebeleri Beaubois ve Simon’dan ise ilk iki maçta beklenen skor katkısını alamadı.

Olimpia Milano içinse ilk maçı kaybettikten sonra ikinci maçı seriye tutunmak anlamına geliyordu. İlk maçta bekleneni veremeyen Malcolm Delaney’nin yerine koç Ettore Messina ikinci maçta Sergio Rodriguez’i rotasyonda öne çekti. İlk devrede İspanyol gardın sayı ve asistleriyle oyunun içinde kalmayı başardılar. İkinci devrede ise seri genelinde çok kötü oynayan Shavon Shields’in devreye girip ürettiği 18 sayıyla son bölümde maçı kırmayı başardılar. Serinin üçüncü maçında Nicolo Melli yanı sıra ikinci maçta sakatlanarak oyunu yarım bırakan Sergio Rodriguez ve Malcom Delaney’den yoksun olmaları bekleniyor.

İki takım arasında oynanan playoff serisinde tabiri caizse kan gövdeyi götürüyor. İki ekip de birbirine net üstünlük kuramazken Olimpia Milano cephesinde ana top yönlendiriciler Delaney ve Rodriguez’in sakatlıklarında gard rotasyonu oldukça zayıflamış durumda. Anadolu Efes’in hücum gücüyle başa çıkmak için mutlaka savunma eforuna ihtiyaçları var. Haftasonu Serie A’da oynadıkları maçta deplasmanda Reggia Emillia karşısında 67 sayı üreterek kazanabildiler. Anadolu Efes serisinde ise iki maçta da 71 sayı barajını aşamadılar. İki takım da birbirini gayet iyi tanıyor. Anadolu Efes’in savunma gayreti sayesinde eksik Milano’nun belirlenen sayı barajının altında kalmasını bekliyorum.

İddaa Oranı: Deplasman/Alt (72.5) – 1.52

Bets10 Oranı: Deplasman/Alt (71.5) – 1.82