26 Mayıs 2024

Burak Bıyıktay: “Takıma Yabancı Oyuncu Eklemeliyiz”

Beşiktaş baş antrenörü Burak Bıyıktay ING Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray Doğa Sigorta ile oynadıkları derbi mücadelesi sonrası açıklamalarda bulundu. Galatasaray karşısında iyi direnç gösterdiklerini fakat bunu skora yansıtamadıklarını aktaran deneyimli çalıştırıcı maçın sonucunu rakibin yabancı oyuncularının belirlediğini aktardı.

Burak Bıyıktay’ın basın mensuplarına verdiği röportajdan öne çıkan başlıklar şu şekilde.

“Galatasaray ile oynadığımız derbi maçta fark yaratan unsur yabancı oyuncular oldu. Maç içinde kenardan gelen oyunculardan istediğimiz katkıyı alamadık. Ligde çoğu takım 5 yabancıyla oynarken biz yerli rotasyonla mücadele ediyoruz. Bu handikaba rağmen maç içinde gösterdiğimiz dirençten memnunum. İlerleyen dönemde takıma yabancı oyuncu eklemeliyiz. Ayrıca gard rotasyonumuzu iyileştirmemiz gerekiyor. Bu konuda çalışmalarımız var. Yakın zamanda yabancı transferini açıklayacağız.”

Galatasaray Doğa Sigorta karşısında üç sayılık atışlarda takım olarak 29/4 isabetle oynadıklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirten Burak Bıyıktay konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Maç içinde sadece 4 üç sayılık isabetimiz var; fakat buna rağmen 20 asist yapmışız. Demek ki yayın gerisinden normal yüzdeyle oynasak bu rakamı daha yukarılara çekebilirdik. İlk periyotta çok kolay fauller yaptık ve rakip 26 faul atışı kullandı. Bazı oyuncularımızın faul problemine girmeleri bizi zor durumda bıraktı. Kenardan gelen oyunculardan katkı alamayınca maçın içinde kalmak da sorun yaşadık. Tüm bu olumsuzluklara rağmen son periyotta farkı 6 sayıya kadar indirdik. Belki maç içinde bir iki pozisyonda daha iyi hücum edebilsek son dakikalarda rakibi daha da zorlayabilirdik. Tecrübesiz bir takım olduğumuz için maç içinde çok fazla hata yapabiliyoruz. Artık maç kazanmak zorundayız.”