20 Nisan 2024

Botaş Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu: “Bu Sezon Yüksek Hedeflerimiz Var”

2020-2021 sezonu öncesi Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde kurduğu iddialı kadroyla dikkat çeken Botaş’ta başantrenör Zafer Kalaycıoğlu AA’ya açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonda kadrosunu Işıl Albel, Ayşe Cora, Bahar Çağlar ve Tilbe Şenyürek gibi milli oyuncularla Botaş takımında Zafer Kalaycıoğlu basın mensuplarını demeç verdi. Verdiği demeçte Botaş kulübünün kadın basketbolu için önemini vurgulayan Kalaycıoğlu: “Şu ana kadar kariyerimde 28 kupa kazandım. Umarım bu sayı burada artar. Kurduğumuz kaliteli kadroyla Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde şampiyon oluruz. Botaş da benim kupa kazandığım dördüncü kulüp olur.” dedi.

Zafer Kalaycıoğlu, 2020-2021 sezonunda yaptıkları transferlerle oldukça iyi bir kadro oluşturdukları belirtti. Bu sezon A Milli formayı giyen dört oyuncuyu kadrolarına kattıklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, hedeflerinin Botaş kulübünü kadın basketbolunun zirvesine taşımak olduğunu söyledi.

Hedefimiz En Yüksek Seviyeye Çıkmak

Yaz döneminde yaptıkları transferle isimlerinden söz ettiklerini aktaran başarılı antrenör: “Bu sezonki hedefimiz geçtiğimiz yıla göre daha yüksek. Kurduğumuz kadroyla en yüksek başarıyı hedeflemek istiyoruz. Botaş olarak kadın basketbolunda lokomotif görevini sürdürmek istiyoruz.” dedi.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bu sezon Ankara’nın İstanbul’dan daha çok takımla temsil edileceğini aktaran Kalaycıoğlu, “Bu durum Ankara için gurur verici. Ligin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Amacımız sezon boyunca sağlıklı kalıp, en iyi dereceyi elde etmek.” şeklinde konuştu.

Şimdilik kadrolarında yabancı oyuncu olarak sadece Elizabeth Williams’in olduğunu belirten Zafer Kalaycıoğlu, “Altyapımızdan A takıma çıkardığımız yedi oyuncu var. Belki ilerleyen dönemde takıma bir yabancı takviyesi daha yapabiliriz. Fakat bunun için acele etmeyeceğiz. Önceliğimiz altyapıdan çıkan oyuncular. Onlardan istediğimiz katkıyı alamazsak yabancı transferini düşünebiliriz.” dedi.

Işıl Alben Müthiş Bir Lider

Geçtiğimiz sezon ligde yaşadıkları hayal kırıklığını bu sezon telafi etmek istediklerini anlatan Kalaycıoğlu: “Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Işıl Alben takıma katıldıktan sonra müthiş bir lider olduğunu gösterdi. Onun hırsı ve çalışma azmi hazırlık döneminde tüm takıma yansıdı. Umarım böyle devam eder ve Işıl altyapıdaki oyuncularımıza örnek olur. Böylece ligde bir patlama yapabiliriz” dedi.

Son olarak Botaş kulübü başkanı Kerim Taşkıran’ı öven Zafer Kalaycıoğlu “Kerim Bey kadın basketbolunu bilen ve bu konuda son derece donanımlı biri. Yaz döneminde yapılan transferle bu sezonki vizyonumuzu belirledik. Umarım arzu ettiğimiz hedeflere ulaşırız.” şeklinde konuştu.