16 Ağustos 2022

Luka Doncic: “Bu Takıma İnanıyorum”

NBA batı konferansı yarı final serisi altıncı maçında Dallas Mavericks, dün gece evinde Phoenix Suns’ı 113-86 kazanarak seriyi yedinci maça taşıdı. Takımın Sloven yıldızı Luka Doncic, altıncı maçta 33 sayı, 11 ribaunt, 8 asist ve 4 top çalmayla maçın kazanılmasında başroldeydi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Luka Doncic, seriyi kazanacaklarına inandığını vurgulayarak takıma inandığını vurguladı:

“Bu takımdaki oyunculara, teknik ekibe güveniyorum. Onlar sayesinde yedinci maçta bir şansımız olduğuna inanıyorum. Bu takım özel oyunculardan kurulu ve hepsi mükemmel. Birlikte kalmaya ve sert oynamaya devam etmeliyiz. Böyle devam ederse bir şansımız olabilir.”

Rakip oyuncularla maç içinde yaşadığı diyalogların onu motive ettiğini vurgulayan Sloven yıldız, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Rakip oyuncuların maç içinde benimle diyaloğa girmesi ekstra motive olmamı sağlıyor. Bu oyunun bir parçası ve biz en üst düzeyde basketbol oynuyoruz.”

Luka Doncic, bu sezon NBA play-offlarında sakatlığından dolayı ilk tur serisinde Utah Jazz karşısında üç maç takımdan uzak kalmak zorunda kaldı. Altıncı maçın ardından ağrılarının sürdüğünü dile getiren 23 yaşındaki yıldız, oynamasına mani olacak bir durumun söz konusu olmadığını şöyle aktardı:

“Maçın başında kendimi pek rahat hissetmedim. Isındıktan sonra daha iyi hissetmeye başladım. Ama şimdi biraz daha kötü durumda ağrım. Fakat ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sahada olmam gerektiğini biliyorum.”

Eurohoops