20 Haziran 2024

NBA Yönetimi, Koçların ve Teknik Personelin Bubble’a Ziyaretçi Getirmesine Onay Verdi!

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, NBA yönetimi play-offlarda mücadele eden takımların teknik kadrolarının da Orlando kampüsüne misafir kabul edebileceklerini açıkladı. NBA yönetimi geçtiğimiz hafta oyunculara aileleri ve yakın arkadaşlarının Orlando kampüsünde kalmasına izin vermişti.

Adrian Wojnarowski’nin aktardığı habere göre Orlando kampüsünde play-off yarışında bulunan her takımın teknik ekibi en fazla 10 ziyaretçi ağırlayabilecek. NBA yönetiminin daha önce aldığı karar gereğince, kovid-19 önlemleri kapsamında, koçlar ve teknik ekip, hakem ve oyuncuların aksine kampüste konuk kabul edemiyordu.

NBA yönetimi aldığı kararla her takımın teknik ekip personelinin Orlando’da en fazla 10 konuk bulundurmasına olanak tanıdı. Kampüse kabul edilecek konuklar Orlando’ya ulaştıktan sonra NBA protokolleri gereği 7 gün karantinada kalmak zorunda olacak.

Geçtiğimiz günlerde Denver Nuggets baş antrenörü Mike Malone NBA yönetimini, koçların ve teknik ekibin Orlando’da ziyaretçi kabul edememesi yönünde aldığı karardan ötürü eleştirmişti. Mike Malone oyuncuların ve hakemlerin konuk kabul edip, koçların edememesini Los Angeles Clippers serisinin ikinci maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında eleştirmişti.