3 Aralık 2023

Ataman, Saras’ın Kendilerini Şok Bir İthamla Suçladığını Söyledi!

Turkish Airlines Euroleague 8. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes konuk ettiği FC Barcelona’yı 96-86’lık skorla yenmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın ardından koç Ergin Ataman basın toplantısnda Barça koçu Sarunas Jasikevicius hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

Bugün kazanmayı sonuna kadar hak ettik. Maçın ilk 5 dakikasında çabuk hücum etmeye çalışarak basit top kayıpları yaptık ama sonrasında kontrolü ele geçirdik. Savunmada harika bir performans ortaya koyduk, hücumda ise topu sürekli dolaştırarak doğru atışları bulduk. Bu sayede ilk yarının sonuna kadar kontrol bizdeydi. İkinci yarıya da doğru bir mantaliteyle çıktık, yarı saha hücumlarında etkili olduk. Son çeyrekte ise doğru birebirlerle hücum ettik ve saha yerleşimini çok iyi sağladık. Bugün herkes Anadolu Efes‘in mücadele ettiği sürece ligin en iyi basketbol oynayan takımlarından biri olabileceğini gördü.

Dün Sarunas Jasikevicius ‘Larkin’in durumunu sormak için Ergin Ataman’a telefon edeceğim’ şeklinde bir espri yapmıştı. Dün beni aramadı ama ben bu akşam kendisinden bir özür telefonu bekliyorum. Maçın ardınan ben kendisiyle tokalaştıktan sonra yardımcı antrenörlerimden birinin üzerine yürüyüp ‘antrenmanlarımızı çok iyi şekilde kameraya çekmişsiniz’ gibi çok ağır bir ithamda bulunmuş. Bu çok ağır bir itham, Saras benim iyi arkadaşım. EuroLeague Antrenörler Birliği’nde de birlikte çalışıyoruz.

Ben Saras’ı bu iddiasını ispatlamaya davet ediyorum çünkü biz tek bir gün bile böyle bir şeye tenezzül etmedik, etmeyiz de. Eğer kendisi beni ararsa şunu diyeceğim: Saras, bunu ispat edersen ben bugün istifamı vereceğim. Ama sen bunu ispat edemezsen yardımcı antrenörlerimin üzerine yürüdüğün için ya özür dileyeceksin, ya da EuroLeague Antrenörler Birliği’nden ayrılacaksın. Bu çok ağır bir itham, buradan kendisine bir mesaj iletmiş olayım.

Bunu Saras’a hiç yakıştıramadım, bundan sonra siz ne yaparsınız bilemem. Artık yine Ergin Ataman gerginlik yarattı diye başlık mı atarsınız bilemem, orası sizlerin bileceği iş.