2 Mart 2024

Adrien Moerman: “Konfor Alanımdan Çıkmak İstiyorum”

Anadolu Efes’te geçirdiği dört sezonda iki kez üst üste Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğuna ulaşan Adrien Moerman, yaz döneminde kontratının bitmesiyle beraber bu sezon iddialı bir kadro kuran AS Monaco’nun yolunu tutmuştu.

Fransız kanat oyuncusu, geçtiğimiz günlerde EuroLeague’in sitesine özel bir röportaj verdi.

Ülkemizde daha önce Bandırma Banvit ve Anadolu Efes formalarını terleten Moerman, yeni takımıyla bu sezon EuroLeague’i kazanmak istediğini şu şekilde dile getirdi:

“Belki Anadolu Efes ile üst üste üçüncü zaferi kazanamayacağım ama farklı bir takımla EuroLeague’i kazanma şansım var. Monaco’yu bu sezon büyük bir rakip olarak görüyorum ve buraya gelmek istedim.”

Lacivert beyazlılar ile geçirdiği dört sezonda iki EuroLeague şampiyonluğu yanı sıra yerel ligde birçok başarının altına imza atan başarılı kanat oyuncusu İstanbul’u ikinci evi gibi gördüğünü söyledi.

“Orada geçirdiğim dört yılla çok gurur duydum. İki Türkiye Ligi de kazandık. Sadece benim için değil, ailem için de çok güzel anılar. Kızım İstanbul’da doğdu. Orası benim ikinci evim gibi.”

“Yeni Düzene Çabuk Adapte Oldum”

34 yaşındaki Moerman, yeni takımı Monaco’nun düzenine kolay adapte olduğunu şöyle açıkladı:

“Daha önce Avrupa ve Fransa’da farklı teknik direktörler altında oynama şansı olduğu için daha kolay. Bu nedenle, hızlı bir uyum süreci oldu. Ama özellikle bazı taktiksel kısımlara odaklanmak biraz zor olabilir çünkü Efes’te 4 yıl boyunca her şeyi biliyordum ve şimdiki koç Ergin Ataman’dan farklı.”

Anadolu Efes’ten ayrılıp, Turkish Airlines EuroLeague’de henüz ikinci sezonunu geçiren AS Monaco’ya transfer olmasının kendisi açısından büyük bir meydan okuma olduğunu aktaran Moerman, sözlerini şöyle noktaladı:

“Zor olduğunu biliyorum ama bir oyuncu olarak istediğim buydu. Gerçekten konfor alanımdan çıkmak istedim. Motivasyonum aynı. Bir oyuncu, bir rakip olarak her yıl bir tane daha kazanmak istiyorum. Yeni bir kulüple sözleşme imzalamaya geliyorsunuz ve her şeyi kazanmak istiyorsunuz. Monaco’ya büyük bir hedefleri olduğu için imza attım. Geçen sezon play-off’larda kaybettiler, Final Four’a yakındılar. Bu sezon ulaşmak istedikleri Final Four. Bir şeyler inşa etmek istiyorlar.”

Euroleague.net

34 yaşındaki Adrien Moerman yeni takımı AS Monaco ile EuroLeague’de geride kalan yedi haftada 5 galibiyet alırken maç başına 20 dakika süre alırken 4.0 sayı, 4.7 ribaunt, 1 asist ve 0.7 top çalma ortalamaları yakaladı.