29 Mart 2023

New York Knicks Takas İçin Masada

NBA’de yaz döneminde yeni sözleşme imzalayan oyuncuların takasta kullanılabileceği 15 aralık tarihinin yaklaşmasıyla beraber lig genelinde takas dedikoduları gündeme gelmeye başladı.

The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre New York Knicks, yaz döneminde Jalen Brunson’un takıma katılmasının ardından yedek iki gardı Immanuel Quickley ve Derrick Rose’u takasta kullanmak istiyor.

New York Knicks 2022-23 NBA sezonunda geride kalan 15 maçta 8 galibiyet alarak doğu konferansında sekizinci sırada yer alıyor. Jalen Brunson’un yaz döneminde serbest oyuncu olarak kadroya katılmasının ardından koç Tom Thibodeau takımın iki back-up gardı Derrick Rose ve Immanuel Quickley’e gelecek teklifleri değerlendirmek istiyor.

Derrick Rose geçen yaz Knicks ile 3 yıl 43 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Bu sezon geride kalan 15 maçta ortalama 13.7 dakika süre alırken 6.7 sayı, 1.7 ribaunt ve 2.3 asist üretirken geçen sezonki istatistiklerinin oldukça altında kaldı.

23 yaşındaki Immanuel Quickley ise maç başına 22.1 dakika süre alırken, yayın gerisinden %29 gibi düşük bir yüzdeyle 8.9 sayı, 4.8 ribaunt ve 3.3 asist üretti.