20 Nisan 2024

Anthony Davis: “Sağlıklı Bir Sezon Geçirmek İçin Sabırsızlanıyorum”

Los Angeles Lakers formasıyla dördüncü sezonunu geçirmeye hazırlanan süper star Anthony Davis, yeni sezon öncesi Yahoo Sports’dan Chris Hayes’e özel bir röportaj verdi.

Son iki sezon sakatlıklardan dolayı birçok maç kaçıran 29 yaşındaki uzun forvet, 2022-23 sezonu için duyduğu heyecanı şöyle aktardı:

“Bu yılı düşünürken tüylerim diken diken olduğu için çok heyecanlıyım. Sağlıklı bir yıl için sabırsızlanıyorum ve yapabileceğimizi bildiğim şeyi yapıyorum.”

Anthony Davis son iki sezonda yaşadığı sakatlıklar yüzünden 154 maçın 72’sinde forma giyebildi. Onun sakatlığında Los Angeles Lakers 2020-21 sezonunda play-off ilk turunda Phoenix Suns’a elenirken, geçtiğimiz sezonsa play-offun dışında kaldı.

“Bu yaza vücudumu güçlendirmeye odaklanarak girdim” dedi. “Bizi elimizden gelenin en iyisini yapmak için sahada ve elimden gelenin en iyisini yapmalıyım. Bunu yapmaya hazırım.”

Lakers’in yeni baş antrenörü Darvin Ham, önümüzdeki sezon ligdeki 20. yılını geçirmeye hazırlanan LeBron James’in normal sezondaki yükünü azaltmak için Anthony Davis’i ana hücum silahı olarak kullanacak.

Son iki sezon yaşadığı sakatlıklardan ötürü 82 maç kaçıran 29 yaşındaki Davis için önümüzdeki sezon ligde yeniden kendini ispat edeceği bir yıl olabilir.

“Yapabileceğim tek şey sahada yaptıklarım üzerinde değerlendirilmek. Bu meydan okuma ve ileride olacaklar için heyecanlıyım. Bence işi halletmek için harika bir adam grubumuz var. Şimdi her şey işe koyulmakla ilgili.”

Lakers, NBA şampiyonluğuna ulaştığı 2019-20 sezonunda ligin en verimli savunma yapan takımıydı. Fakat son iki sezonda Anthony Davis’in de sakatlıklarının etkisiyle takım savunmasında büyük sorun yaşadılar. Konuyla ilgili konuşan 29 yaşındaki All-Star, şunları dile getirdi:

“Savunma en güçlü olacağımız yer. Kararlı kalmamızı ve bu konuda da öncülük etmemizi talep edeceğim. Defans oynamayı seviyorum. Bence çok daha farklı bir Lakers takımı göreceksiniz ve oraya çıkmak için sabırsızlanıyorum.”

yahoo sports