2 Mart 2024

Anthony Davis: “Ne Kadar İyi Olabileceğimi Biliyorum”

Los Angeles Lakers’in süper starı Anthony Davis, takımın sezon öncesi hazırlık kampı öncesi medya günü etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz iki sezon sakatlıklardan ötürü normal sezonda 154 maçın sadece 76’sında forma giyebilen 29 yaşındaki uzun, yeni sezon öncesi favoriler arasında gösterilmemenin kendileri adına avantaj olduğunu belirtti.

“Bu sezona omzumuzda bir çip varmış gibi davranıyoruz. Biz mazlumuz. Açıkçası, dünya ne yaptığımızı görmek istiyor. Ama bizden bahsetmiyorlar ve bu sorun değil. Bilirsiniz, radarın altında olmayı tercih ederiz.”

Anthony Davis geçtiğimiz sezon aya bileği ve dizinden yaşadığı sakatlıklardan ötürü 42 maç kaçırdı. Takımın bir diğer yıldızı LeBron James ise ilerleyen yaşından ötürü normal sezonda 56 maçta görev alabildi. Bu ikilinin yaşadığı sakatlık sorunları yüzünden Lakers, normal sezonu batı konferansında 11. sırada tamamlayıp play-in resminin dışında kaldı.

Son iki sezonda müzmin sakat haline dönüşen Anthony Davis, Lakers’da dördüncü sezonuna girmeye hazırlanıyor. All-Star yıldızın kontratının bitmesine iki sezon daha var ve Los Angeles’da geçirdiği üç sezonda 2019-20 yılı dışında LeBron James ile birlikte beklentilerin hep uzağında kaldılar.

“Geçen yıl kendi kafama çok fazla girmeye başladım. Pek çok insanın bunu bildiğini sanmıyorum … Sadece ne kadar daha iyi olabileceğimi biliyorum.”

Lakers off-season’da kadrosuna Dennis Schröder, Patrick Beverly, Juan Toscano-Anderson, Thomas Bryant, Damian Jones, Troy Brown Jr ve Loonie Walker eklemelerini yaptı.

En büyük değişimi ise takımın başında üç sezon geçiren koç Frank Vogel’in yerine Milwaukee Bucks’ın asistanı Darvin Ham’i başa getirerek teknik heyette yaşadılar.

Son olarak The Athletic’ten Juhan Buva’nın raporuna göre, genel menajer Rob Pelinka, önümüzdeki sezon iddialı olmak için şartları zorlamaya hazır olduklarını ve bu uğurda draft hakları da dahil birçok opsiyonu kullanmaya hazır olduklarını ifade etti.