15 Nisan 2024

ABD Basını, Dallas’ın Genç Yıldızlarının Avrupa’daki Play-Off Deneyimlerinin NBA’e Yansımalarını Kaleme Aldı

The Athletic’in yazalarından Cato, Dallas Mavericks‘in genç yıldızları Luka Doncic ile Kristaps Porzingis‘in Avrupa’daki play-off deneyimlerinin ilk NBA play-off serilerinde nasıl fayda sağladığına dair bir yazı kalem aldı.

Bu yazıda Doncic’in Real Madrid’den eski takım arkadaşı Anthony Randolph ile Porzingis’in eski koçu Scott Roth‘un görüşlerine yer verildi.

“Dünyanın en iyi oyuncuları NBA’de, bunu karıştırmayalım” şeklinde net ifadeler kullanan Randolph, hakemlerin playoff döneminde zaman zaman değişik düdükler çalabildiklerini de ekledi. Yazıda Doncic’in Slovenya milli takımında Goran Dragic ile yaşadığı Avrupa şampiyonluğu da hatırlatılırken yıldız guardın Real Madrid kariyeri ile ilgili Randolph şu ifadeleri kullandı; “Hepimiz Doncic’e saygı duyuyor ve takıma neler katabileceğini biliyorduk ama takımda herkesin küçük kardeşiydi.”

Scott Roth ise playoff süreciyle ilgili “Çoğu zaman, Avrupalı oyuncular kolejden gelen bir oyuncuya oranla oynamaya çok daha hazır oluyor. Genel olarak eğer Avrupa’da deneyimi olan bir oyuncu, her ortamda iyi işler çıkarabiliyor” dedi.

Diğer taraftan Porzingis’in Avrupa’da yaşamadığı bazı deneyimlerin de altını çizen Roth “Henüz tecrübe etmediği birçok değişken var. Harika şeyler öğreneceği bir deneyim olacak” dedi.

Kaynak: Eurohoops