26 Mayıs 2024

Gaziantep GM’i Boray Dai, Bütçede Yapılan Düşüşü Açıkladı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol’un genel menajeri Boray Dai, geçen sezona göre bütçelerini yarı yarıya düşürdüklerini bildirdi.

Dai, yazılı açıklamasında, takımın Bolu’da gerçekleştirdiği yeni sezon hazırlık kampını değerlendirdi.

Genç ve enerjisi yüksek bir takım olduklarını belirten Dai, “Oyuncularımız çabuk adapte oldular. Geçtiğimiz sezona göre bütçemizi yarıya düşürdük. Belki de lig tarihimizin en düşük bütçeli takımını kurduk. Şu an kadromuzda 14 oyuncumuz var. Geçen seneden 4 oyuncumuz var ve bunun yanında bizi heyecanlandıran diğer bir konu altyapıdan 2001, 2002 ve 2004 doğumlu 3 oyuncuyu kadroya dahil ettik” ifadelerini kullandı.

Boray Dai, yeni bir takım oluşturduklarını ve bu yüzden oyuncuların birbirlerine alışmalarının zaman alacağını aktararak, şunları kaydetti:

“Çalışma temposundan, oyuncuların konsantrasyonundan ve birbirleriyle ilişkisinden çok memnunuz. Önemli olan sezona nasıl başlayıp nasıl devam edeceğimiz. Şunun garantisini verebilirim, yüksek enerjili, koşan, mücadeleci bir takım olacağız. Yabancı oyuncu konusunda da hedefi olan, kazanma arzusu yüksek oyuncular seçtik. Bu sezon, geçmiş sezonlardan daha farklı bir Gaziantep Basketbol izleyeceğiz.”

AA

EDİTÖR YORUMU:

Gaziantep Dai’nin dediği gibi önemli bir bütçe düşüşü yaşadı ama yine de Jaiteh ve Lemar gibi potansiyelli yıldız adaylarını takıma kazandırmayı başardı. Ayrıca Simpson ve Tomas gibi tecrübeli kanat oyuncuları ile de çok can yakacaklarını düşünüyorum. Özetle güneydoğu ekibi yine mütevazi bir bütçeyle çok iyi bir yapılanmaya gitti ve koç Markovic’in sistemine bu isimler uyum sağlayabilirse, kimya sorunu yaşamazlarsa bir play-off sürprizi gelebilir.