12 Ağustos 2022

7Days EuroCup’da En İyi Beş Belirlendi

Bu sezon ülkemizi Türk Telekom ve Frutti Extra Bursapsor’un temsil ettiği 7Days EuroCup’da 2021-22 sezonunun en iyi beşi belirlendi. İlk beşte, turnuvada finale yükselen Frutti Extra Bursaspor’dan Derek Needham kendine yer buldu.

Turnuvaya katılan takımların kaptanları, taraftarlar, medya mensupları ve koçlar tarafından belirlenen listede şu isimler yer aldı.

EuroCup’ın bu sezonki en iyi beşinde Bursaspor’un finaldeki rakibi Virtus Bologna’dan gard Milos Teodosic ve pivot Mam Jaiteh dışında Ratiopharm Ulm takımından Jaron Blossomgame ve Boulogne Metropolitans’dan eski Darüşaffakalı Will Cummings yer alan diğer oyuncular oldu.

Milos Teodosic, Virtus Bologna ile geçirdiği ikinci EuroCup sezonunda bu ödüle ikinci kez layık görüldü. Sırp gard yanı sıra aynı takımdan daha önce ülkemizde Gaziantep Basket forması da giyen Mam Jaiteh gösterdiği performansla kariyerinde ilk kez EuroCup’ın en iyi beşinde kendine yer buldu.

Frutti Extra Bursaspor’un başarısında kilit rol üstlenen oyun kurucu Derek Needham, EuroCup’da geçirdiği üçüncü sezonda ilk kez en iyi beşe seçilme başarısı gösterdi. Bu sezon Bursaspor formasıyla 13.2 sayı, 5.0 asist ve 1.4 top çalma ortalamaları yakalayan 31 yaşındaki ABD’li gard yanı sıra Ratiopharm Ulm’un yıldızı Jaron Blossomgame ve Boulogne forması giyen Will Cummings ilk beşe seçilen diğer isimler oldu.