11 Ağustos 2022

Terry Stotts Los Angeles Lakers’in Gündeminde

NBA’de bu sezon gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratan ve normal sezonu batı konferansında 11. Sırada tamamlayarak play-in turnuvasının dışında kalan Lakers’ta koç arayışları sürüyor.

Bu sezonki başarısızlığın ardından çok Frank Vogel ile yolları ayıran Los Angeles Lakers, baş antrenörlük görevi için başta Milwaukee Bucks’ın asistanı Darvin Ham olmak üzere birçok isimle temas halinde.

Son olarak ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Lakers, koçluk görevi için geçtiğimiz sezon Portland Trail Blazers’tan ayrılan Terry Stotts ile görüşecek.

Terry Stotts, Blazers’in başında geçirdiği dokuz sezonun sekizinde takımını NBA play-offlarına taşımayı başarmıştı. Onun yönetiminde Portland Trail Blazers iki kez konferans yarı finali ve bir kez de konferans finali oynamıştı.

Deneyimli teknik adam, geçen sezon NBA play-offlarına ilk turda veda eden Blazers’da görevden alınmıştı. Stotts’ın görevden alınmasının ardından Blazers bu sezon Chaunchey Billups yönetiminde 8 sezonun ardından play-off resminin dışında kaldı.

Terry Stotts çalıştırdığı takımlara hücum ağırlıklı bir basketbol oynatmasıyla nam salmış bir antrenör. Onun yönetiminde Blazers ofansif verimlilikte ligin ilk beş sırasında yer almasına karşın defansif sorunlarını bir türlü aşamadı. Deneyimli teknik adamın Oregon’dan ayrılmasında savunma kurgusunda takımı istenilen seviyeye çıkaramaması önemli bir faktör olmuştu.