20 Haziran 2024
Basketbol

16 Yaş Altı Kızlar 5’inci Bölge Şampiyonası Malatya’da Başladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri tarafından düzenlenmekte olan 16 Yaş Altı Kızlar 5’inci Bölge Şampiyonası Malatya’da başladı. Müsabakalara 5 gün boyunca devam edilecek. Müsabakalara katılım sağlayan ve üst gruba geçmeyi hedef edinen ekipler ise Şanlıurfa Gençlik Spor, Tunceli Dersim Gelişim Spor, Elazığ İl Özel İdare, Diyarbakır Bağlar Belediye Spor, Batman Eğitim Spor ve Van Büyükşehir Belediye Spor olacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri tarafından organize edilmekte olan 16 Yaş Altı Kızlar 5’inci Bölge Şampiyonası oyunlarına Malatya’da başlandı. Bölgesel olarak mücadele edecek olan ekiplerin yarış süreci ise 5 gün boyunca devam edecek.

5 Gün Sürecek

5 gün süresince devam edecek olan oyunların ilki ise Malatya Merkez Spor Salonu’nda başladı. Müsabakalarda bir üst tura çıkmayı hedef edinen ekipler ise Şanlıurfa Gençlik Spor, Tunceli Dersim Gelişim Spor, Elazığ İl Özel İdare, Diyarbakır Bağlar Belediye Spor, Batman Eğitim Spor ve Van Büyükşehir Belediye Spor şeklinde olacak.

Birbirleri ile kıran kırana Malatya’da mücadele edecek ekiplerin tek amacı ise bir üst grupta yer almak olacak.