30 Mart 2023

Zoran Dragic EuroBasket’i Kapattı

Slovenya Milli Takımı, son 16 turunda Belçika karşısında son çeyrek performansıyla rahat bir galibiyet alırken, takımın deneyimli oyuncularından Zoran Dragic, sakatlanarak maçı yarım bırakmıştı. Oyuncunun bugün yapılan kontrollerinin ardından yaşadığı kas sakatlığı yüzünden turnuvanın geri kalanında forma giyemeyeceği belirtildi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Zoran Dragic şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası, Avrupa şampiyonalarında eleme maçlarında milli takıma yardım edebilecek durumda değilim. Ancak bu, sporun öngörülemezliği. Takım arkadaşlarıma yedek kulübesinden yardım edeceğim, onları yüksek sesle cesaretlendireceğim ve böylece önümüzdeki günlerde hala ihtiyacımız olacak olan pozitif enerjiyi ekleyeceğim. Ben olmadan daha fazla yüreklerini sahada bırakacağına inanıyorum ve sonunda hepimizin çok istediği güzel sonucu dört gözle bekleyeceğiz.”

“Bu günlerde zaten rehabilitasyona başlıyorum. Hem milli takımda hem de kulüpte mükemmel bir sağlık, fizyoterapist ve koçluk hizmetimiz var ve sahaya iyi hazırlanmış olarak dönmek için birlikte her şeyi yapacağız”

eurohoops

Zoran Dragic, EuroBasket 2022’de geride kalan 6 maçta 5.3 sayı, 3.2 ribaunt ve 1.2 asist ortalamaları yakalamıştı. Onun yokluğunda 37 yaşındaki ağabeyi Goran Dragic’in süreleri hataya mahal olmayan eleme maçlarında daha da artacaktır.